Şikayet dövizden, artan maliyetlerden

Şikayet dövizden, artan maliyetlerden

Bölgenin köklü sanayi kuruluşlarından Şampiyon Filtre Yönetimi ile bir araya gelen Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, ziyareti kapsamında tesisleri gezerek filtre üretim aşamalarını inceledi.

Filtre sektörünün öncü kuruluşlarından Şampiyon Filtre’nin yöneticileriyle bir araya gelen Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, ekonomik kriz ve filtre sektörünü değerlendirdi. Başkan Yardımcıları Sedat Deveci ve Özgür Murt’un da eşlik ettiği ziyarette, Başkan Culha, tesisleri de gezerek filtre üretim aşamalarını inceledi.
-Baba emaneti-
Şampiyon Filtre Genel Müdürü Selma Yılmaz ve Proje Geliştirme Müdürü Nurettin Yılmaz tarafından karşılanan Başkan Culha, Şampiyon Filtre’nin, adından anlaşıldığı gibi kendi sektöründe şampiyon bir firma olduğunu söyledi, babalarından devraldıkları görevi başarıyla sürdüren Genel Müdür Selma Yılmaz ve Nurettin Yılmaz’ı tebrik etti. Şampiyon Filtre’nin entegre bir tesis olmasının yanında; istihdam, üretim, emek, azim, aile şirketi ve başarı anlamına da geldiğini belirten Başkan Culha, ziyaretin anısına ayrıca Genel Müdür Selma Yılmaz’a Arsuz’a özgü olan mandalina kolonyası hediye etti.

-Başarı hikayesi-
Arsuzlu olduklarına vurgu yaparak, ilçedeki narenciye potansiyelinin ve tarım arazilerinin çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyleyen Genel Müdür Selma Yılmaz, daha sonra fabrikanın kuruluş sürecini anlattı.
Babası Şahap Yılmaz ile birlikte üretim yolculuğuna başladıkları Şampiyon Filtre’yi nesilden nesile aktarmak ve ürettikleri markanın devamını sağlamak amacıyla çalıştıklarını söyleyen Selma Yılmaz, şöyle konuştu:
“Babamla ticaret hayatına başladık ve devam ediyoruz. Umarım bizler de burayı bir sonraki gelecek nesillere taşırız. Onun için çalışıp çabalıyoruz. Şu an 450 çalışanımız var. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası yönetim kurulumuz ile hemen toplandık ve önlemlerimizi aldık. Çünkü başımıza neler geleceğini ve ekonomide belirsizlikler olacağını tahmin ediyorduk. Ekonomik açıdan dengelerin bozulacağı ve belirsizlik olacağı gibi birçok konudaki tahminlerimiz tuttu. Şu anda üretimimize devam ediyoruz. Pazar piyasamızı konumlandırdık. Ancak bütçemizi yapamıyoruz. Çünkü piyasada satış fiyatları henüz oturmadı. Döviz girdilerimiz çok fazla. Kağıt ithalatımız var, sacı dövizle alıyoruz. Bunlar da maliyetlerimizi oldukça olumsuz etkiledi.”
Entegre bir tesis oldukları için fabrikada 4 bin çeşit ürüne ait 20 bin çeşit yarı mamul bulunduğunu, bunun da kalıp, muazzam bir işçilik, emek, makine parkı ve maliyet anlamı taşıdığını ifade eden Nurettin Yılmaz ise, Başkan Nazım Culha’ya fabrika hakkında teknik bilgi verdi.

Tamer Yazar

(Visited 2 times, 1 visits today)