Sınav Koleji Kartalları…

Sınav Koleji Kartalları…

Uzay Kampındaydı

Antakya’daki özel eğitim kurumlarından Hatay Sınav Koleji’nin Ortaokul Kartalları, 27-28-29 Ocak 2023 tarihlerinde Fen Bilimleri Dersi kapsamında İzmir Uzay Kampı’na katıldılar. Hatay Sınav Koleji Kartalları, Yıldızlar ve Gezegenler Macerası Programı kapsamında, 1.günlerinde Uzay Bilimleri alanında eğitim alıp, uzay simülasyonları ile takım çalışmasında yer aldılar, uzay teknolojileri ile tanıştılar. Sıcak hava balonu yapımı, uzayda tarım, uzay tarihi, uçuş görevi simülasyonu, ilginç bilimsel deneyler gibi etkinliklere katılan öğrenciler, bu konularla ilgili oldukça kapsamlı bir öğrenme süreci yaşadılar, çevrelerine ve teknolojiye karşı farkındalıklarını geliştirdiler.
Yıldızlar ve Gezegenler Macerası Programı’nın 2.gününde, Hatay Sınav Koleji Kartalları, uzay bilimleri alanında uzay teknolojisini yakından tanıyıp, matematik ve fen bilimleriyle olan ilişkisini öğrendiler. Ay simülatörü ve ayda hareketler, uzay giysileri tanıtımı, takım aktiviteleri, mikro yerçekimi ve eğlenceli deneyler sunumu gibi etkinliklere katılan Kartallar, fizik ve kimyanın temellerinin açıklandığı deneylerle de uzay araştırmalarında fen bilimlerinin nasıl kullanıldığı konusunda bilgi sahibi oldular.
Uzay Kampı–Yıldızlar ve Gezegenler Macerası Eğitim Programı’na katılan kartallar, kampta, ailelerinden ayrı seyahat etmeyi ve arkadaşlarıyla birlikte kamp ortamında bulunmayı da deneyimlediler, aldıkları eğitim boyunca yaptıkları takım çalışmaları sayesinde, özgüven ve sorumluluk duygularını geliştirdiler.
Uzay Kampı–Yıldızlar ve Gezegenler Macerası Eğitim Programı’nın 3.gününde düzenlenen mezuniyet töreniyle beraber Uluslararası Başarı Sertifikalarını alan Hatay Sınav Koleji Kartalları, eğlenceli bir serüvene tanıklık edip, keyifli ve bilim dolu bir yolculuğun tadını çıkardılar.

-Haber/Cemil Yıldız-