Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Video Haber

Sınırda İsrail Protestosu

Çalışkan, dış güçlerin üslerini kapatıp ilişkilere son vermenin gerekliliğine dikkat çekti …

Anadolu Gençlik Derneği’nin daveti üzerine bir araya gelen sivil toplum kuruluşları, konvoylar oluşturarak İsrail’in, Filistinlilere yönelik saldırılarını protesto etti.
Çok sayıda Sivil Toplum Kuruluşu’nun da destek verdiği konvoya katılacak araçlar Antakya girişi Honda Kavşağında buluştu. Kalabalık buradan Reyhanlı Cilvegözü Sınır Kapısına kadar konvoy oluşturdu. Türk ve Filistin bayrakları taşıyan araçtaki vatandaşlar, şehir turu yaparak İsrail’in saldırılarını protesto etti. Yol kenarındaki vatandaşlar da el sallayıp alkışlayarak konvoya destek verdi.
Cilvegözü Sınır Kapısı önünde bir araya gelen vatandaşlar “Kudüs İslam’ındır” pankartı açarak İsrail aleyhine sloganlar attı.
Anadolu Gençlik Derneği Hatay Şube Başkanı Serkan Bulut ve Saadet Partisi GİK Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan Cilvegözü sınır kapısı önünde basın açıklaması yaptı.
AGD ve MGV Hatay Şube Başkanı Serkan Bulut burada yaptığı açıklamada “Bugün Peygamber Efendimiz (sav)’in başlattığı kutlu yolculuğun izinden giden Hz. Ömer’in, Selahaddin Eyyubilerin, Yavuzların, Abdülhamitlerin, Hasan El Bennaların, Seyit Kutupların, Necmettin Erbakanların, Şeyh Ahmet Yasinlerin, Filistinli direniş önderlerin devam ettirdiği büyük Kudüs yürüyüşünde bayrağı teslim alma vaktidir” dedi.
Saadet Partisi GİK Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan da “Burada yüreği Filistin için atanlar olarak, İsrail’e yakın sınır noktasında ‘yeryüzünde Müslümanımlar kardeştir’ demek için toplandık. Buradan 57 İslam ülkesi liderlerine diyoruz ki ‘halk slogan atar, iktidarlar icraat yapar, yaptırım yapar’. Dış güçlerin üslerini kapatıp ilişkilerine son vermek ancak Siyonistlerin anlayacağı dildir” dedi. Mehmet ÖZGÜN

DİĞER VİDEOLAR