Sınırdaki sağlıkçılarla

Sınırdaki sağlıkçılarla

Buz gibi havada ayaküstü çay sohbeti

İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı ile birlikte, Reyhanlı İlçe Sağlık Müdürlüğü, Reyhanlı Devlet Hastanesi ve Cilvegözü sınır kapısında konuşlanmış bulunan acil müdahale çadırı ve UMKE personelini ziyaret etti. Müdür ve beraberindekiler, sınırda konuşlanmış sağlık görevlileri ile ayakta sohbet etti, isteklerini ve sıkıntılarını dinledi.
İlk ziyaretini İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne yapan İl Müdürü Hambolat, İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün sunmuş olduğu sağlık hizmetleri ve kovid-19 aşı uygulamaları hakkında bilgi aldı ve istişarelerde bulundu. Sağlık Müdürü Mustafa Hambolat, yıllardır doktor olarak görev yaptığı ilçedeki inceleme ve değerlendirmelerini tamamladıktan sonra Reyhanlı Devlet Hastanesi’ne geçti.
Reyhanlı Devlet Hastanesi Yönetimi tarafından karşılanan İl Sağlık Müdürü Hambolat, hastanede sunulan ikinci basamak sağlık hizmetleri ve çalışmaları hakkında kısa bir bilgilendirmenin ardından, hizmet sunulan alanlarda bir süre inceleme ve değerlendirmelerde bulundu. Koronavirüs önlemleri ve aşı hizmetleri hakkında da bilgi alan Hambolat, daha sonra hastaneden ayrıldı.
Cilvegözü sınır kapısında konuşlanmış, sınır ötesi operasyonlarda TSK personeline destek olmak amacıyla kurulan acil müdahale çadırı ve UMKE personeli ile bir araya gelen İl Müdürü Hambolat, teçhizat, ekipman ve malzeme ihtiyacı kontrollerinde de bulundu. Kontrol ve değerlendirmelerinden sonra, personeli ile bir süre sohbet etti, moral verdi ve başarı diledi. -Cemil Yıldız-