Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sınırımız Güvende

Milli Savunma Bakanı Hulusi

Milli Savunma Bakanı Hulusi AKAR, Genelkurmay Başkanı Org. GÜLER ile KKK Org. AYSEVER, dün Hatay’a geldi, sınırda incelemelerde bulundu.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Org. Yaşar Güler ile Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Musa Aysever olduğu halde, dün ilimiz Hatay’a geldi ve Suriye sınırı bölgesinde inceleme ve denetlemelerde bulundu.

Dün sabah saatlerinde, Hatay Havalimanı’nda Vali Rahmi Doğan, 6. Kolordu Komutanı Korgeneral Metin Tokel ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Akar, buradan Suriye sınırının sıfır noktasına hareket etti. Şehit Yüzbaşı İlker Acar Hudut Karakolu’na gelen Milli Savunma Bakanı Akar, 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hakan Tutucu’dan, hudut tekmili aldı, ardından Hudut Karakol Komutanı’na Türk Bayrağını öperek emanet etti.

Bakan Hulusi Akar’a burada, Komutanlar tarafından, sınırda alınan önlemlerle ilgili bir brifing sunuldu. Bakan ve Komutanlar, daha sonra gözetleme kulesine çıkarak hududu inceledi.

Sınır noktasında Anneler Günü kutlaması

Araziye yönelik bilgi alan Bakan Akar, daha sonra askerlere annelerinin Anneler Günü’nü kutlayıp kutlamadıklarını sordu. “Zamanım olmadı” cevabını alması üzerine, Bakan Akar, karakol komutanına telefon edilmesi talimatını verdi. Ceyhun Maraşlı isimli askerin annesi ile görüşmesinin ardından telefonu alan Bakan Akar, “Aslan gibi delikanlı yetiştirmişsiniz. Sizleri tebrik ediyorum. Vatanına, milletine büyük bir fedakarlıkla hudut hattında hizmet ediyor. Onunla ne kadar gurur duysanız azdır. Saygılarımızı sunuyor Anneler Günü’nüzü kutluyoruz” ifadelerini kullandı.

Akar ve beraberindeki Komutanların Hatay-Suriye sınırındaki inceleme ve denetimlemeleri öğleden sonra da devam etti. Heyet, akşam saatlerinde ilimizden ayrıldı. -Cemil Yıldız-