Sınırın yanı başındalar…

Sınırın yanı başındalar…

Çadırlarda kışı bekliyorlar!

Kış geliyor ve milyonlarca yerinden edilmiş insan, çadırlarda ve derme çatma barınaklarda… Umm Taj ve 3 aylık ikizleri, bu kalabalığın çaresizliğine dair hikâyenin son fotoğraf kareleri!

Yaz mevsiminin yavaş yavaş geride kalmaya başladığı Ekim ayı ile birlikte, havalar da geceleri soğumaya başladı. Hatay’a komşu İdlib’deki sayısız kamp ise fotoğraflara yansıyan şartlara sahip. Sahip olunan birkaç eşya ve gelen yardımlarla kapatılan eksikler…
Konuya dikkati çeken ve bölgenin acilen bir çözüme ihtiyacı olduğunu söyleyenlere bir anlamda destek veren isim, BM Suriye Krizi Bölgesel İnsani Yardım Koordinatör Yardımcısı Mark Cutts oldu. Mark Cutts, bu konudaki son paylaşımını, Hatay’a komşu İdlib’de bulunan bir kampın çadır alanlarından yaptı. Bir anne ve iki çocuğunun bulunduğu çadırdan iki kare paylaşan Cutts, “Kış geliyor ve milyonlarca yerinden edilmiş insan, çadırlarda ve derme çatma barınaklarda, önümüzdeki dondurucu havadan korkuyor. Buna, İdlib’de bir kampta yaşayan, Umm Taj ve 3 aylık ikizleri gibi insanlar da dahil. Bunun gibi insanlara yardımcı olmak için acilen daha fazla kaynağa ihtiyaç var” dedi.
Tamer Yazar