Antakya Belediyesi, kente yüzme havuzu kazandırdı

Antakya Belediyesi, kente yüzme havuzu kazandırdı

Bitmek Üzere, Açılış Yakında…

Antakya Belediyesi, “Antakya’mızda yüzme bilmeyen kalmasın” şiarıyla çıktığı yolda, kente yüzme havuzu kazandırma girişiminde son adımları atıyor. Konuya ilişkin Belediye paylaşımında, “Antakya’mıza, ülkemiz sporuna, yarınların şampiyonlarını yetiştirmede milletimize büyük hizmetler sunacak tesisimize kavuşmamıza çok az kaldı” denilirken, tamamlanmak üzere olan tesise “Sümeyye Boyacı Yüzme Havuzu” adı verildi ve isim tabelası asıldı.
Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile yürütülen işbirliği çerçevesinde, Antakya Saraykent Mahallesi’nde inşası devam eden yarı olimpik yüzme havuzu, çok yakında hizmete girecek. İnşa edilen yarı olimpik yüzme havuzunun, küçük yaşlardan itibaren yeni yüzücülerin yetişmesine ev sahipliği yapacağı ve halka açık olarak hizmet vereceği kaydedildi.
Özellikle turnuvalara hazırlanan genç sporculara ve spor kulüplerine yönelik, antrenman yapabilecekleri bir alan yaratmayı da hedefleyen, konusunda uzman bir kadro ile hizmet verecek olan yüzme havuzunun inşası tamamlandıktan sonra, kayıt alınmaya başlanacağı duyuruldu.
-Mutlu Yanık-