Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sivasspor-Hatayspor maçı öncesi

Bordo-Beyazlı Taraftar Önce Şehre

Bordo-Beyazlı Taraftar Önce Şehre Alınmadı

Yayman Devreye Girdi, Yasak Kalktı…

Dün, Sivas 4 Eylül Stadı’nda oynanan Sivasspor-Hatayspor maçını izlemek üzere Sivas’a giden Bordo-Beyazlı taraftarların sabah erken saatlerde şehre girişlerine izin verilmedi. Yapılan tebliğde, maçtan bir saat önce taraftarın kente girebileceği kaydedildi.

Gelişmeyi duyuran Kafile Başkanı, aynı zamanda Hatayspor Taraftarları Derneği Başkanı Sadullah Ergin, “Hatayspor taraftarları, sakıncalı insanlar mı” başlıklı paylaşımında şöyle dedi:

“Sivas deplasmanında Hatayspor’u desteklemek için yola çıkan taraftarların Sivas’a alınmayacağı, Sivasspor Şube yetkilileri tarafından telefonla Hatayspor Taraftarlar Derneği Başkanı Sadullah Ergin’e bildirildi.

Şimdi biz soruyoruz;

1-Centilmen ve misafirperver Hatayspor taraftarı sakıncalı insanlar mı ki, maç saatine kadar Sivas’a alınmayacak? Sivas’ı gezmek, esnafıyla alışveriş yapmak hak değil mi?

2-Tüm takımlarla dostluk içinde olan Hataylıların Sivas şehrine alınmayacak olması ayıp değil mi?

3-Deplasmanlarda örnek taraftar profili çizen ve herhangi bir olaya karışmamış Hataylı sporseverler için alınan bu karar, kim tarafından ve hangi gerekçe ile alınmış?

4-Yıllardır Hatay’da Vali olarak görev yapan Sivaslı Valimiz Rahmi Doğan, kendi memleketinde Hataylıların şehre alınmamasını nasıl karşılayacak?

5-Hatay Milletvekilleri, bu konuda yetkililerle görüşerek, Hataylı sporseverlerin Sivas’a geçişi için girişim yapacak mı?

Spor kamuoyu adına bu soruların cevabını bekliyoruz.”

YAYMAN SORUNU ÇÖZDÜ

Gelişme üzerine, Taraftarlar Derneği, Milletvekili Hüseyin Yayman ile irtibata geçti. Sadullah Ergin, Milletvekili Hüseyin Yayman’ı telefonla arayarak, sorunu aktardı. Yayman da derhal Sivas Valisini telefonla aradı, Hatay’ın medeniyetler kenti, barışın merkezi olduğunu hatırlatarak, Bordo-Beyazlı taraftarların hiçbir taşkınlık yapmayacağının, güvenliğe yönelik hiçbir olumsuzlukta bulunmayacağının garantisini verdikten sonra, Sivas Valisi, kafilenin sabah saatlerinde kente girişine izin verdi. -Haber/Cemil Yıldız-