Siyasetçi-İşadamları Buluşması

Siyasetçi-İşadamları Buluşması

Siyasetçiler Referandum’da “Evet”, İşadamları “Hatay için teşvik” istedi.
Hani bir söz vardır, “Selam attık, borçlu çıktık” diye… AK Parti Milletvekillerinin, il ve ilçe başkanları yanı sıra, kadın ve gençlik kolları başkanları ile il ve ilçe yöneticileriyle beraber önceki gün Hatay Sanayici ve İşadamları Derneği’ne (HASİAD) yaptıkları ziyaret son derece neşeli ve nezih bir ortamda geçti. Gerçekleşen ziyarette, siyasetçiler ne için geldiklerini anlatma fırsatı bulurken, işadamları da bunu fırsat bilerek isteklerini aktarmayı ihmal etmedi. Siyasetçiler, Nisan ayında yapılacak referandum öncesi ‘neden bu anayasa değişikliğine gerek görüldüğünü’ anlattı ve seçmenden EVET oyu kullanmalarını istedi.
Tahsin Kabaali başkanlığındaki HASİAD Yöneticileri ise, referandumla ilgili sürece pek değinmezken, Hatay ve bölge ekonomisi ile ilgili yaşanan sıkıntıları anlattı, çözüm istedi. HASİAD Başkanı Tahsin Kabaali, Hatay’ın teşvik gören iller kapsamına alınmasını talep ettiklerini AKP heyetine bildirdi. AKP Milletvekilleri Adem Yeşildal ile Orhan Karasayar da bu konu üzerinde çalışıldığını, önümüzdeki günlerin beklenmesi gerekliliğine vurgu yaptı.
Perşembe günü, HASİAD’ın, Kurtuluş Caddesi Habib-i Neccar Camii karşısındaki binasında gerçekleşen toplantıya, Başkan Tahsin Kabaali ve Yönetim Kurulu üyeleri ev sahipliği yaptı. Toplantıya katılan AKP heyetindeki isimler şunlar:
Hatay Milletvekilleri; Orhan KARASAYAR, Adem YEŞİLDAL, AKP İl Başkanı Ahmet ATIÇ, Antakya Belediye Başkanı İsmail KİMYECİ, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Sabahat ÖZGÜRSOY ÇELİK, İl Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin OKAY, İl Başkan Yardımcıları Hikmet OTUZBİR, Şakir BATMAZ, İl Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet TANRICI, AK Parti Antakya İlçe Başkanı Ramazan ALPASLAN.
-Cemil Yıldız-