Siyasi Hareket Değiliz

Siyasi Hareket Değiliz

Günay, Kızılay’ın faaliyetlerini sıraladı, ücret almamadan gönüllük esasına göre çalıştıklarını vurguladı …

Türk Kızılayı Antakya Şube Başkanı Şemsettin Günay, bir radyo programında yaptığı konuşmada, faaliyetlerini aktardı, hiçbir ücret almadan gönüllülük esasına göre çalışmalarını gerçekleştirdiklerini söyledi ve siyasi bir hareket olmadıklarına vurgu yaptı.
Günay, Kızılay’ın kamu yararına çalışan gönüllü bir kuruluş olduğunu hatırlattı, yönetim kurulu üyeleri ve başkanlar olarak ücret almadan çalışmalarını gönüllü sürdürdüklerini bildirdi.
Koronavirüs salgınında Kızılay’ın kendisine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirdiğini söyleyen Günay, “Antakya’da 10 Mart’tan itibaren virüsün ülkemizde görülmesiyle beraber evine kapanan yardımına muhtaç hale gelen insanımıza ne yapabiliriz diye hemen Antakya şube yönetimi olarak toplandık. Araştırdık baktık ki, yevmiye veya aylık çalışarak geçimini sağlayan ama virüsten dolayı evinde kalmak zorunda kalan ve geçimini sağlayamayan vatandaşlarımızın en acil ekmeğe aşa ihtiyacı olduğunu tespit ettik. Sosyal Yardımlaşma Kurumu ve muhtarlarımızla koordineli çalışarak bunların listesini çıkardık ve seferber olduk. Bizim en önemli özelliğimiz gönüllülüktür.
Hemen virüsün ülkemizde görülmeye başlandığı 10 Mart itibarıyla; en az 1000 haneye ekmek, 4.675 aileye gıda kolisi, 20.000 adet 3 katlı cerrahi maske, 3000 civarında zeytinyağlı kalıp sabun, 1000 adet 500 ml dezenfektan, 520 aileye 100 tl nakit yardım, 2000 konserve kavurma dağıttık dağıtmaya devam ediyoruz.
Bizi her partiden, farklı farklı kuruluşlardan arayanlar olur. Siyasi hareket değiliz. O yüzden parti, mezhep, kimlik, ırk, din ayrımı yapmadan yardıma muhtaç kim olursa olsun koşarız” dedi.  Mehmet ÖZGÜN