Siyasiler Tek El, Tek Yumruk

Siyasiler Tek El, Tek Yumruk

AKP-CHP-MHP’li Başkanlar ile üyeler, girişime karşı…

Amanoslar’a ALÇI ve GRAFİT OCAĞI istemiyoruz

İskenderun ve çevresindeki ilçelerin AKP’li, CHP’li, MHP’li Belediye Başkanları ile Büyükşehir Belediye Meclisi üyeleri, ilçelerini ilgilendiren, Amanoslar’da alçı ve grafit ocağı kurulmasıyla ilgili girişimlere kesin karşı olduklarını duyurdu.
Payas’ın AKP’li Belediye Başkanı Bekir Altan ile Erzin’in CHP’li Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu başta olmak üzere, bölgedeki ilçelerden seçilen Büyükşehir Meclisi üyeleri; AKP’li, CHP’li ve MHP’li ayırımı olmaksızın, herkes, Amanoslar’da maden ocağı kurulmasını karşı olduğunu, geçtiğimiz Cuma günkü Büyükşehir Meclisi’nde gösterdi. Tüm Belediye Başkanları ile Meclis üyeleri, ellerine aldıkları broşürlerle, Amanoslar’da böyle bir girişime razı olmayacaklarını duyurdu.
Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin Dörtyol, Erzin ve Payas Meclis üyeleri, Cuma günü gerçekleştirilen Meclis birleşiminde alçı ve grafit ocağına karşı broşür dağıtarak, çağrıda bulundu ve Amanoslar’da maden ocağı istemediklerini belirtti.
Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin Dörtyol Meclis üyesi Metin Dağlıoğlu ve Payas Meclis üyesi Mustafa Yiğit, Cuma günü gerçekleştirilen Meclis birleşimi öncesinde Büyükşehir Belediyesi Koruma Daire Başkanlığı’nı ziyaret ederek, Hatay Büyükşehir Belediyesi hizmet binası önünde, “Amanoslarda Taş, Alçı ve Grafit Ocağı” istemediklerine dair bir pankartın asılmasını sağladılar. Akabinde, Meclis birleşiminde, Meclis üyelerinin tamamına el ilanı ve broşürler dağıtan Metin Dağlıoğlu ve Mustafa Yiğit, Meclis’te gündeme alınacak konular maddesinde de bir açıklama yaptılar.
Gündem dışı konuşma yapan
Meclis üyesi Metin Dağlıoğlu, şunları söyledi:
“Dörtyol Kuzuculu Mahallesi’nde açılmak istenen alçı-grafit ocağı, Deliçayımızı, ormanlarımızı, havamızı, narenciyemizi ve yollarımızı, günde 840 ton alçı tozu ve grafit çıkararak kirletecek, doğal ve kent yaşantımıza zarar verecek. Dörtyollular olarak, Amanoslar’da hiç bir kirletici istemiyoruz. Daha önce yaşanmış çevre felaketlerin bir benzerini şehrimizin yaşamasına asla izin vermeyeceğiz. Bizler, Dörtyol Doğa ve Çevre Koruma Platformu’nun başlattığı bu çalışmayı destekliyoruz.”
Meclis toplantısında hazır bulunan Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, Erzin Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu ile çok sayıda Meclis üyesi de maden ocağı kurulmasına karşı olduklarını, ellerindeki broşürlerle duyurdu.-Cemil Yıldız-