Size Yakışan; Çıkın Oynayın, Hakkınızı Alın!

Size Yakışan; Çıkın Oynayın, Hakkınızı Alın!

Hatay Futbol Tertip Komitesi İl Başkanı Müfit Tatlı’nın Antakya Belediyespor’daki isyan öncesi mesajı:

Antakya Belediyespor’un BAL Ligi terfi kategorisinde oynayacağı önceki günkü Gaziantep Ankasspor maçından saatler önce yaşadığı şok eylem sonrası, futbolun kurmaylarının akıl dolu mesajları, krizin atlatılmasını sağladı.
Antakya Belediyespor futbolcularının, Çarşamba sabahı eşyalarını toplayarak, kaldıkları lojman önünde toplu fotoğrafla kenti terk edecekleri, maça çıkmayacakları açıklamasından sonra ilk tepkiyi, Hatay Futbol Tertip Komitesi Başkanı Müfit Tatlı verdi.
Müfit Tatlı’nın, futbolcuların maça çıkmasını arzulayan ve teşvik eden paylaşımı şöyle oldu:
“Sevgili Antakya Belediyespor Kulübü’nün güzide futbolcuları… Sakın provokasyona alet olmayınız. Size yakışan, son maça çıkıp, ligi bitirip, sonra da hakkınız varsa da hakkınızı aramaktır. Çıkmazsanız, Hatay futboluna vereceğiniz zararın hesabını veremezsiniz. Çok ağır olur. Gerçek Hataylı, Hatay futboluna zarar vermez. Sağduyulu kardeşlerim, lütfen gereğini yapınız ve maça çıkıp görevinizi tamamlayınız.”
Hatay futbolunda önemli bir yere sahip olan, İl Tertip Kurulu Başkanı Müfit Tatlı, maç sonrası şu mesajı yayınladı:
“Bütün olumsuzluklara ve provokasyonlara rağmen, aidiyet duygusuyla hareket edip yüreğini ortaya koyan Antakya Belediyespor futbolcularını ve teknik kadroyu tebrik ediyorum. Yönetici arkadaşların da gereğini yapacaklarına inanıyor, başta Belediye Başkanımız Sayın İzzettin Yılmaz olmak, üzere bütün camiayı kutluyorum.” -Cemil Yıldız-