Sökmen’e Son Görev

Sökmen’e Son Görev

İskenderun-Erzin bölgesinin spor ve siyasetteki eski önemli isimlerinden İlker Sökmen’in kalp krizi sonucu ölümünden sonra cenazesi Hatay’a getirildi. Sökmen, Pazar günü Erzin’de toprağa verildi. Bir zamanlar 3 kez MHP’den Milletvekili aday adayı olan ve Erzin Belediye Başkanlığına da aday olan İlker Sökmen’nin cenazesinde gözler siyasetçileri aradı.

Doğum yeri Erzin olan, yaşamının ve görev süresinin büyük bölümünü ise İskenderun’da geçiren, sporcu ve siyasetçi İlker Sökmen, dualarla son yolculuğuna uğurlandı. Antalya’daki evinde geçtiğimiz hafta sonunda geçirdiği kalp krizi sonucu kaldırıldığı hastanede yaşama veda eden sporcu ve işadamı Ali İlker Sökmen’in cenazesi, Pazar günü doğum yeri Erzin’de dualarla toprağa verilerek son yolculuğuna uğurlandı.
23 Ağustos Cuma günü vefat eden sporcu ve iş adamı Ali İlker Sökmen’in cenazesi, Antalya’dan havayoluyla Adana’ya, ardından karayoluyla memleketi Hatay’ın Erzin ilçesine getirildi. Erzin Merkez Camii’nde öğle namazını müteakiben kılınan cenaze namazında, Belediye Başkanı Av. Ökkeş Elmasoğlu, sevenleri ve kalabalık bir topluluk saf tuttu.
Cenazede yaptığı konuşmada Ali İlker Sökmen’le ilgili duyguların paylaşan Albay Mehmet Sökmenoğlu, şunları söyledi:
“Gerek kimlik, kişilik, gerekse kültürüyle, Erzin’e vermiş olduğu değer, tam Erzinli gibi… Erzin’in yüreğinden kopan, sevgisiyle ülke içerisinde herkese elini uzatabilen, tüm gönüllerin, kalplerin insanı…”
Ali İlker Sökmen’in, bir spor adamı, daha önemlisi Erzinlilerin insanı olduğunu vurgulayan Albay Sökmenoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:
“Ve tabandan geldi, hepinizle buluştu. Tanıyorsunuz, ki bugün buradasınız. Bugün Erzin, bir kıymetini, değerli bir şahsiyetini yitirdi. Tabi ki yüreğimde onun büyük sızısı var. Hepinize, geldiğiniz ve bu acıyı paylaştığınız için teşekkür ederim. Allah sizlerden razı olsun.”
Bu arada sporcu kimliği yanı sıra siyasetçi kimliği ile de bilinen ve sevilen insan merhum İlker Sökmen’in geçmişte 3 kez MHP’den Hatay Milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulunduğu, ayrıca Erzin Belediye Başkanı olabilmek için de aday adaylığında bulunduğu bilinirken, MHP’li arkadaşları ve ülkücü dostları kendisiyle ilgili şu mesajı verdi:
“Bugün; yüreği güzel, adam gibi bir adamı, İlker Sökmen abimizi, ülkücü, abi ve kardeşleri olarak ebediyete uğurladık. Bugün, bilinen ve tekrar bilindiği bir gerçeklik göze çarptı. Siyasetin ve siyasetçilerin vefasızlığı, MHP’den 3 dönem Hatay Milletvekili adaylığı, 1 defada Erzin’den Belediye Başkan Adayı olan can dostum, İlker abimin cenazesine Hatay’dan hiç bir siyasinin katılmaması bize şunu bir daha gösterdi ki, siyaset ve siyasetçinin ahde vefası yok. Ama unutmayın ki, şu ya da bu sebeple o makam ve koltuklardan kalktığınızda, emin olun, sizin yerinize gelenler de aynı vefasızlığı size yapacaklar.” -Mehmet Durmaz-