Somut Bilgi, Belge varsa

Somut Bilgi, Belge varsa

HGC’den, meslek mensuplarına yönelik ithamlara cevap

Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) Başkanı Ahmet Yetişen, AK Parti İl Başkanı Ahmet Atıç’ın isim vermeden bazı basın mensuplarına yönelik ithamları üzerine yaptığı açıklamada, kendi üyeleri arasından böyle somut bilgi ve belgeye dayalı, meslek etiği ve ahlakı dışında iş yapan varsa gereken işlemin yapılacağını söyledi.
HGC Başkanı Ahmet Yetişen’in açıklaması şöyle:
“Son günlerde bazı Oda Başkanları ve siyasetçilerin Gazeteciler hakkında yapmış olduğu açıklamalar, bizleri ve bu mesleği onuruyla yapan gazeteci arkadaşlarımızı üzmüş, sıkıntıya sokmuştur. Aynı zamanda da mesleğimiz içinde bu tür Gazeteci geçinenlerin olması bizleri son derece rahatsız etmektedir. Ama maalesef, bu kişileri destekleyenler olduğu müddetçe bu sıkıntılardan kurtulmak mümkün değildir.
Ben, Hatay Gazeteciler Cemiyet Başkanı olarak, hem HESOB Başkanı Kadir Teksöz hem AKP İl Başkanı Ahmet Atıç ile yapmış olduğum görüşmede bana isim ve somut deliller sunmaları halinde cemiyetimiz üyesi olan varsa gereğinin yapılacağını belirttim.
Yapmış olduğumuz konuşmalarda, bizim Cemiyet olarak hassas olduğumuzu bildiklerini belirten AKP İl Başkanı Ahmet Atıç, ‘Bundan sonra aynı hassasiyeti bizler de göstereceğiz. Ben, mesleğini layıkıyla yapan-ları her zaman takdir etmişimdir’ dedi.
Hatay Gazeteciler Cemiyeti olarak, bu tür, mesleğimizin onurunu yerle bir eden, gazeteci geçinen ve bu işi kendilerine geçim kaynağı olarak gören kişileri Cemiyetimizde barındırmayacağımızın bilinmesini istiyorum. Ama bu kişilere prim verenlere de gereken yaptırımın yapılacağının da bilinmesini istiyorum. Gazetecilik mesleği onurlu bir meslektir. Mesleğimizi hiç kimsenin küçük düşürmesine asla izin vermeyeceğiz.”  -Cemil Yıldız-

(Visited 1 times, 1 visits today)