Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Son Oyun Son Gösterim…

“Karahindiba” 27 Ekim’de sanatseverlerle

“Karahindiba” 27 Ekim’de sanatseverlerle buluşacak

“Karahindiba” adlı tiyatro oyunu, “Son Oyun Son Gösterim” olarak sanatseverlerin karşısına çıkacak.
Antakyalı oyuncu Sertaç Demir’in oynadığı, Antakyalı Yönetmen Cevdet Bayram’ın yönetmenliğini yaptığı “Karahindiba” oyunu, 27 Ekim Çarşamba saat 20.00’da Antakya Meclis Kültür Merkezi’nde sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Keyifli bir akşam geçirmek isteyenler için iletişim numarası şöyle paylaşıldı: 0531 266 2085.
Oyunun konusu: Karahindiba, tohumlarını taşıyan çiçek kömeçlerinin beyaz toplara dönüşmesi ve bu beyaz topçukları oluşturan meyve kapçıklarının en hafif rüzgarda uçup çevreye dağılmasıyla bilinen bitkidir. Tohumların dört bir yana savrulup gökyüzünde nasıl savrulduklarını, savrulan her bir karahindibanın gittikleri yerlerdeki hayatlarını merak etmişizdir.
Karahindiba oyunu; yazmaktan başka çaresi kalmayan bir yazarın (Sinan Sülün) ve oynamaktan başka çaresi kalmayan bir oyuncunun (Sertaç Demir) bir araya gelmesinin ürünüdür. Genç yazar Sinan Sülün’ün ilk kitabı olan Karahindiba kitabından ele alınan öykü, en büyük hayali yazar olmak olan Adnan Çubuk’un işsizlik kıskacı içerisindeki yaşam mücadelesini, İçinde bulunduğumuz sosyo-ekonomik koşulları, bireyi kendisine benzetmeye çalışan toplumu ve toplumsal ilişkileri edebi bir dil ile anlatan öyküyü, Sertaç Demir uyarlamıştır. Oyunun yönetmenliğini ise Cevdet Bayram imzasını taşımaktadır. Yapımcılığını Su Gösteri Sanatları Yay. Org.Hizm Ltd Şti’nin üstlendiği Karahindiba sezonun nitelikli oyunları arasında yerini almıştır.” -Mutlu YANIK-