Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Soroptimistlerden 100.yıl galası

125 ülkede yüz bine

125 ülkede yüz bine yakın üyesiyle, kız çocuklarının ve kadınların statüsü ile insan haklarını ileriye götürmek ve geliştirmek için hizmet projeleri üreten, iş ve meslek kadınlarının oluşturduğu, dünya çapında bir organizasyon olan ve 1921’de ilk Kulübü kurulan Soroptimistler, bu yıl 2021’de 100.yıllarını kutladılar. Türkiye’de 34 Kulübün birleşmesinden oluşan Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu, 25-26 Eylül’de, Adana’da Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Bu sene 11. kuruluş yılını kutlayan Antakya Soroptimist Kulübü de toplantıya Yönetim Kurulu, delegeler ve üyelerden oluşan 13 kişilik bir heyetle katıldı. İlimizden katılan soroptimistler şunlar:
Yönetim Kurulundan; Başkan Sonay Altunay Bayraktar, Sayman Neşe Urfalı, Sekreter Peren Yüksel ile Delege/Geçmiş Dönem Başkanı Ayşe Kuseyri, Delege Alev Bahadırlı, Delege Ceren Emir, Program Direktörü Ebru Aydın, Program Direktör Yardımcısı Dilay Dolar; Kurucu Başkan Oya Mıstıkoğlu, Geçmiş Dönem Başkanı Cemile Kızılkan, Geçmiş Dönem Saymanı İlkay Çinçin, Geçmiş Dönem Program Direktörü Meltem Haytoğlu ve üye İlke Ekmekçi.
Soroptimist Kurumu Hatay Şube Başkanı olan Dt.Sonay Altunay Bayraktar, gala gecesindeki konuşmasında, Soroptimistliğin 100. Yılında, tüm kız kardeşlerle birlik ve beraberlik içinde kongreyi gerçekleştirdiklerinin altını çizerek şunları söyledi:
“Soroptimistlik, sadece bir kulüp faaliyeti değil, bir yaşam biçimidir. 11 yıldır, Antakya’mızda kız çocukları ve kadınlarımızın hayatına değer katmak, eğitim, sağlık ve sosyal alanlardaki konumlarını daha yukarıya taşımak için yeni bir fikir üretmeye çalışıyor, projeler gerçekleştiriyor ve kız çocuklarımıza burs olanakları sağlıyoruz. Ülkemizin geleceğinin, yeni nesilleri doğuran ve yetiştiren üretken,
eğitimli ve donanımlı kadınlarımızın ellerinde olduğunu biliyoruz. Bu sebeple, kadını yüceltmenin memleketi yüceltmek olduğu bilinciyle çalışıyoruz ve çalışmaya devem edeceğiz.
Bu yolda bize ışık olacağına inandığımız kongremizin düzenlenmesinde, başta Federasyon Başkanımız Sayın Sevil Koca olmak üzere, tüm Yönetim Kurulu üyelerine ve emeği geçen tüm kız kardeşlerimize çok teşekkür ediyoruz.” -Selvi Günay-