Sorunlar konuşuldu çözümler tartışıldı

Sorunlar konuşuldu çözümler tartışıldı

İskenderun ekonomisi, esnafın ve şehrin genel sorunları, Esnaf Odaları tarafından her ay düzenlenen dayanışma toplantısı kapsamında masaya yatırıldı, durum değerlendirmesi yapıldı. 

Her ay düzenli olarak yapılan dayanışma toplantıları ile gündemi tartışan, sektörün sorunlarına çözüm getirme adına fikir-alışverişinde bulunan İskenderun Esnaf Odaları, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nın teras katındaki restoranda bir araya geldi. Yaşanan olumsuzların sona ermesi, sanayici ve esnafın işlerinin açılması ve ekonominin düzelmesi adına düzenlenen toplantıda, durum değerlendirmesi yapıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan İskenderun Esnaf Odaları Birliği Başkanı Uğur Fırat, “Bugün, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde bir aradayız. Ülkemizde yaşanan olumsuzlukların sona ermesini, birlik ve beraberliğimizin devam etmesini temenni ediyorum” derken, toplantıya katılanlara teşekkür etti.

-Birlik mesajı-

Ardından söz alan İskenderun Kaymakamı H.Hasan Özyiğit ise şöyle konuştu: “Bugün burada; güzellik, birlik beraberlik adın ne varsa gördük. Böyle bir güzelliği bizlere paylaştıran Ticaret Odamıza, Meclis Başkanımıza ve Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür etmek istiyorum. İskenderun’da güzel olan her şeyi burada görmek ve yaşamak mümkün. Birlik ve beraberlik içerisinde bu toplumsal kaynaşmaların sağlandığı bu tür birlikteliklerin devamını diliyorum.” Sohbet ortamında geçen toplantıda,  sanayici ve esnafın sorunları hakkında karşılıklı fikir alış verişinde bulunuldu. Toplantıya; İskenderun Kaymakamı H.Hasan Özyiğit, Belen kaymakamı  Abdulaziz Aydın, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz,  İTSO Meclis Başkanı Servet Ugutmen, İskenderun Esnaf Odaları Başkanı Uğur Fırat, İTSO Başkan Yardımcısı Muhsin Yeter, İTSO Yönetim Kurulu Üyeleri Necat Özkaya, Bülent Seküçoğlu, Gassan Kuran, Adnan Mursaloğlu ve İskenderun Esnaf Oda Başkanları katıldı.

Tamer Yazar