Sorunları Çözmeye Talibiz

Sorunları Çözmeye Talibiz

CHP’li vekiller Tokdemir ile Şahin, Rize’de esnaf ve vatandaşın sorunlarını dinledi, çözüm önerilerini paylaştı

CHP Hatay Milletvekilleri İsmet Şahin ile İsmet Tokdemir, Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevlendirmesiyle 32 kişilik heyetle Rize iline gitti, esnaf ve vatandaşın sorunlarını diledi, çözüm önerilerini paylaştı.
Rize’de 2 günlük ziyaret gerçekleştiren Vekiller Tokdemir ile Şahin, esnafların da vatandaşların da dertli ama umutlu olduğunu söyledi, artan döviz kurları ve faizlerin vatandaşların Türk Lirasını, değerini gün geçtikçe erittiğini, umudu hep birlikte huzura, ekonomik refaha, hakka, adalete ve hukuka taşıyacaklarını ifade etti, esnafın derdine derman olmaya, sorunlarını çözmeye talip olduklarını vurguladı.
Ardeşen İlçe Teşkilat bina açılışının da yapıldığı Rize ziyaretinde basın açıklaması yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, “Rizeli çay üreticisinin yıllardır beklediği ve sorunlarına çare olacak, Türkiye Büyük Millet Meclisinde bekleyen Çay Kanunu’nu bir an önce yasalaştıralım ve Rizeli çay üreticilerinin karşısına başımız dik hep birlikte çıkalım” dedi.
Ülkede ekonomik sorunlar yaşandığını savunan Karaca, zamlar, uygulanan kota ve kontenjan ile özel sektörün düşük fiyata çay alması nedeniyle Rizelinin başka şehirlere göç etmek zorunda kaldığını, yaş çay üreticisi sayısının son yıllarda azaldığını ifade etti.
İktidara hazırız …
Karaca, çay üreticilerinin Çay Kanunu talebi olduğunu kaydederek, sözlerini şöyle sürdürdü: “İktidarlar gelip geçti. Hep seçim zamanı vaat edildi, seçimden sonra vaatler unutuldu. CHP olarak çayın bütün bileşenlerinin içine dahil edildiği il başkanımız, milletvekilimiz Mehmet Bekaroğlu ve örgütümüz ile kapsamlı bir Çay Kanunu teklifi hazırlandı. TBMM’ye bölge milletvekillerimizin imzası ile sunuldu. Çay Kanunu’nda çay üreticilerimizin taleplerinin tamamı karşılanmakta. Siyasi hırsları bir kenara bırakın. Rizeli çay üreticisinin yıllardır beklediği ve sorunlarına çare olacak, Türkiye Büyük Millet Meclisinde bekleyen Çay Kanunu’nu bir an önce yasallaştıralım ve Rizeli çay üreticilerinin karşısına başımız dik hep birlikte çıkalım.”
CHP’nin Millet İttifakı ile iktidara hazır olduğunu dile getiren Karaca, “Bütün sorunların çözümü var mıdır? Evet, vardır ve mümkündür. Millet İttifakı olarak milletimizin ufkunu karartan ve artık yönetilemeyen Türkiye’de savrulan milletimizin dertlerine çare olmak için kadrolarımızla iktidara hazırız. İktidara geldiğimizde ilk bir yıl içerisinde yıllardır çay üreticilerimizin seçim vaadinden öteye gitmeyen Çay Kanunu, çağrımıza rağmen Meclisten geçirilemez ve yasallaştırılamazsa buradan açık net söz veriyoruz; Millet İttifakı’nın iktidarında ilk bir yıl içerisinde Çay Kanunu yürürlüğe girecek, yasallaşacaktır” dedi. Mehmet ÖZGÜN