Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sorunların çözümü için

Ankara Şam’la görüşmeli Geçtiğimiz

Ankara Şam’la görüşmeli

Geçtiğimiz günlerde AntakyaTV’nin konuğu olan, Emekli Tuğgeneral Naim Babüroğlu, ekonomik ve toplumsal gündemin ilk sırasındaki Suriyeli sığınmacılar için bir şeyin altını özenle çizdi.

10 seneyi geride bırakan Suriye iç savaşı ile beraber, ülke birliğinin bozulduğunu, PYD-PKK terör örgütünün ortaya çıktığını ve bu süreçle beraber Türkiye’nin de dünyanın en fazla sığınmacıyı misafir eden ülkesi haline geldiğini söyleyen, Emekli Tuğgeneral, İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Naim Babüroğlu, AntakyaTV’nin konuğu oldu.

Babüroğlu, bu konudaki bir soruyu cevaplarken, sorunların çözümü için Ankara ve Şam’ın bir araya gelmesi, konuşması ve çözümleri de beraber bulması gerektiğinin altını çizdi.

“Atatürk’ün Cumhuriyeti, böyle bir başarısızlığa imza atmaz. Bu, yönetememenin ortaya çıkardığı sorunlardır, ki göçmen sorunu önemli bir durumdur, çözülmesi gerekir. Türkiye, PYD-PKK terör örgütü sorununu da çözmek zorundadır. Bu sorunlar, gelecek kuşaklara devredilmemelidir. Bunların yanında, Suriye’nin toprak bütünlüğünün de korunması için Türkiye, ABD’ye rağmen Rusya’yla ve Şam Yönetimi ile işbirliği yapmalıdır. Türkiye şu anda Esad ya da Şam Yönetimi ile işbirliği yapmak istemiyor, ama yapmalıdır. Neden? Eğer PYD-PKK terör örgütü tehdidini ortadan kaldırmak, Suriyeli göçmenlerin ülkelerine dönmelerini istiyorsak, bunu yapmamız lazım.”

Tamer Yazar