SOSYAL VE TEKNİK BELEDİYECİLİKLE HALKIN HİZMETİNDEYİZ…

SOSYAL VE TEKNİK BELEDİYECİLİKLE HALKIN HİZMETİNDEYİZ…

Başkan Kimyeci, basın mensuplarıyla yılın son istişare toplantısını gerçekleştirdi …

 Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, basın mensuplarının katılımıyla yılın son istişare toplantısını dün, Büyük Antakya Oteli’nde gerçekleştirdi. Daire müdürleri ve encümen üyelerinin de yer aldığı toplantıda Başkan Kimyeci, faaliyetlerini slayt gösterisi eşliğinde aktardı, sosyal ve teknik belediyecilikle halkın hizmetinde olduklarını vurguladı.

 Emek ve Aksaray Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesinde, 20 bin m² kent meydanı, 5000 kişi kapasiteli Türkeş Camii’nin içinde bulunduğu, vatandaşların hoşça zaman geçirebilecekleri, yürüyüş yapabileceği 10 bin m² kent meydanı, 3500 m² kapalı semt pazarı, yüzeyde 1000, iş yeri ve binaların altında 5000 olmak üzere toplam 6000 araç kapasitesine sahip otopark, bir sosyal tesis, 2 adet okul, 1 adet karakol, 1 adet sağlık tesisi, 14 adet imar adası bulunacağını söyleyen Başkan Kimyeci, Kentsel Dönüşüm Projesi dahilinde hak sahiplerinin haklarının gözetileceğini, mağduriyet oluşmayacağını söyledi, ayrıca hükümet tarafından hak sahiplerine 36 ay kira yardımı ve 2 aylık taşıma bedelinin ödeneceğini hatırlattı. Bugüne kadar 1180 hak sahibiyle görüştüklerini belirten Başkan Kimyeci, projenin Antakya için önemine vurgu yaptı.

 213 çifti boşanmaktan vazgeçirdik …

 Aile Danışmanlık hizmetleri kapsamında 3736 aileye hizmet verdiklerini ve 213 çiftin, yapılan görüşmeler sonucunda boşanmaktan vazgeçirildiğini söyleyen Başkan Kimyeci, diğer hizmetlerini şöyle sıraladı:      “Teknik belediyecilik hizmetlerimiz kapsamında 95 mahallemizde yol bakım, onarım, asfalt gibi çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bu güne kadar 95 mahallemizde 97 bin 750 ton asfalt, 2 milyon 224 bin metrekare parke, 727.250 km stabilize malzeme ve 346.750 km yeni imar yolu açma çalışması gerçekleştirdik. Hizmetlerimizi daha etkili ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmek için Makine İkmal Tesisleri’ni açtık. Ayrıca Sosyal Belediyecilik hizmetlerimiz kapsamında Spor Toto’nun desteği ile Antakya’mıza 3 tane spor tesisi kazandırdık. Ayrıca şehrimize birçok yeni park kazandırdık ve birçok parkımızda da revize çalışması gerçekleştirdik. Parklarımızda gereken tüm bakımlar yapıldı ve eksiklikleri giderildi. Şehrimize 47 yeni park kazandırdık, başlangıçta toplam büyüklüğü 218 bin metrekare olan parklara 113 bin 328 metrekare park alanı ilave ettik. Ayrıca Tahtaköprü Mahalle’mizde 120 metrekarelik bir mesire alanı kazandırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

 Sosyal Belediyecilik hizmetlerimiz kapsamında 65 Yaş Üstü büyüklerimize evde temizlik ve evde bakım hizmeti sunuyoruz. Şu ana kadar 1939 büyüğümüze 7163 defa hizmet verdik. Kardeşinle, sevgiyle paylaş projesi ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza sahip çıkıyoruz.  Şuana kadar 5934 vatandaşımıza hizmet verdik. Şehrimizde bulunan 189 Cami,74 Kur-an Kursu,28 Türbe ve Ziyaret,3 Kilise ve 1 Havra olmak üzere 295 ibadethaneyi düzenli olarak temizliyoruz. 295 İbadethaneyi şuana kadar 9297 defa temizledik. Antakya Belediyesi Eğitim ve Okuma Salonunda bugüne kadar 21.114 öğrencimize ücretsiz eğitim kursu imkânı sunduk. Antakya Belediyesi Gençlik Merkezinde farklı sanat branşlarında öğrencilerimize ücretsiz kurs hizmeti sunuyoruz.”

 Başkan Kimyeci, konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Mehmet ÖZGÜN