Sözümüz Söz, Bu Ülke Nefes Alacak

Sözümüz Söz, Bu Ülke Nefes Alacak

Şahin, Millet İttifakı olarak yapacaklarını sıraladı

      CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, Millet İttifakı olarak yapacaklarını sıraladı ve “Sözümüz söz, bu ülke nefes alacak” mesajını verdi.

Milletvekili Şahin, Millet İttifakı olarak Cumhurbaşkanlığını Çankaya’ya taşıyacaklarını söyledi, saray ve köşklerin halka açılacağını ifade etti.

      Şahin, yapacakları faaliyetleri şöyle sıraladı: “Tank Palet Fabrikası millileştirilecek. Atatürk Havalimanı yeniden açılacak. Cumhurbaşkanlığı uçakları satılıp, yangın söndürme uçağı alınacak. Köy okulları geri açılacak. Seçim barajı %3 olacak. Gençlere pasaport ücretsiz olacak, yurt dışına çıkış harcı kaldırılacak. 6-25 yaş arasındaki gençlere aylık 5 GB bedava internet hizmeti verilecek. AB ile yapılan geri kabul anlaşması gözden geçirilecek. Düzensiz göç gelen ülkelerle geri kabul anlaşmaları yapılacak. İstisnai vatandaşlık kapsamı daraltılacak. Suriyelilerin ülkelerine geri dönüşü sağlanacak.

Atamalarda mülakat kaldırılacak …

      Bilişim ve Yenilikçilik Bakanlığı kurulacak. Liselere Giriş Sınavlarında yıldan yıla değişen uygulamalara son verilecek, LGS süreç içinde kaldırılacak. Üniversiteye girişte yılda bir defa yapılan sınav yerine çoklu sınav olacak. Öğretmen atamalarında mülakatı kaldıracak.  Düzensiz göçü engelleyip, ülkemizin tampon bölge olmasına izin vermeyeceğiz.  Geri gönderme merkezlerinin sayısını ve kapasitesini artıracağız.  Gayrimenkul alımı karşılığı vatandaşlık almalarına izin vermeyeceğiz. Geçici koruma altındaki Suriyelilerin kontrol altında en kısa sürede ülkelerine dönmelerini sağlayacağız.”

      Mehmet ÖZGÜN