Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sözümüz ve tavrımız

Emekçi halkımızın çıkarlarıdır Türkiye

Emekçi halkımızın çıkarlarıdır

Türkiye İşçi Partisi Hatay İl Örgütü: “Türkiye İşçi Partisi, Samandağ’da; CHP’nin aday belirleme süreçlerine müdahil olma, pazarlık yapma, koşullu destek verme gibi herhangi bir yönteme başvurmamış, böyle bir tablonun ve sürecin unsuru olmamıştır.”

Yaklaşan seçimler öncesinde, politik tercihlerinin, işçi sınıfı ve emekçi halkın mücadelesini büyütme noktasında ilerlediğini ifade eden Türkiye İşçi Partisi Hatay İl Örgütü, ülkenin her kentinde olduğu gibi Samandağ ilçesinde de çeşitli isimler ve örgütler üzerinden aday tartışmaları yaşandığına işaret etti, bazı ithamların sosyal medyada ve çeşitli mecralarda yer bulduğuna dikkat çekti.
Türkiye İşçi Partisi’ni ve Hatay Milletvekili Barış Atay Mengüllüoğlu’nu da ilgilendiren bu ithamlarla ilgili yapılan açıklama şöyle:
“Türkiye İşçi Partisi, Samandağ’da, CHP’nin aday belirleme süreçlerine müdahil olma, pazarlık yapma, koşullu destek verme gibi herhangi bir yönteme başvurmamış, böyle bir tablonun ve sürecin unsuru olmamıştır. Her fırsatta; gerek Meclis kürsüsünde, gerek halk toplantılarında ve sokakta, işçi sınıfının çıkarlarını savunmayı öncelikli görev edinmiş bir Partinin, devrimcilikle ve halka karşı sorumlulukla bağdaşmayan böylesi ilişkilerin parçası olması, içinde yer alması düşünülemez.
Türkiye İşçi Partisi; yerel seçimlere de, Milletvekili seçimlerine de mevki edinmek için değil, işçi sınıfının ve emekçi halkımızın mücadelesini büyütmek ve mevzi kazanmasını sağlamak hedefiyle yaklaşmaktadır. Bu hedefe ulaşmaya hizmet eden her türlü adıma en büyük katkıyı koymaktan ise geri durmayacaktır. Hatay yerel seçimlerindeki sözümüz ve tavrımız da emekçi halkımızın çıkarlarına hizmet edecek biçimde belirlenecektir.” -Tamer Yazar-