SP İl Başkanı Mustafa Eğe, Reina’ya yönelik vahşi saldırıyı lanetledi …

SP İl Başkanı Mustafa Eğe, Reina’ya yönelik vahşi saldırıyı lanetledi …

Sağduyu karanlık oyunu yine bozacak …

Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Mustafa Eğe, Reina’ya yönelik gerçekleştirilen  vahşi saldırıyı lanetlediğini bildirdi. Masum silahsız insanları hedef alan terörün en önemli amaçlarından birisinin toplumda korku, öfke ve nefretin hakim olduğu bir kaos ortamı oluşturmak olduğunu hatırlatan Eğe, “Ancak hep söylediğimiz gibi Aziz milletimiz sahip olduğu tarihi tecrübe ve sağduyu ile her zaman olduğu gibi bu karanlık oyunu yine bozacak” dedi.

İstanbul’da yaşanan bu alçak saldırının aziz milletimizi bir kez daha derinden sarstığını ve yüreklerimize acı düşürdüğünü söyleyen Eğe, “Kimden gelirse gelsin, kimi hedef alırsa alsın, nerede yaşanırsa yaşansın terör hepimizin ortak acısıdır. Milletimizin başı sağolsun” dedi.

Rus büyükelçisi Karlov’a yönelik karanlık suikastin hemen ardından gerçekleşen bu hain saldırının hem yapılış tarzı hem de zamanlama olarak dikkat çekici olduğunu belirten SP İl Başkanı Mustafa Eğe, “Herkesin malumu olduğu üzere, son dönemde Türkiye İran ve Rusya öncülüğünde yürütülen çalışmalar Suriye’de barışa yönelik umutları arttırmıştır. Böyle bir ortamda gerçekleştirilen bu saldırının en önemli hedeflerinden birinin de bu  barış çabalarını sabote etmek olduğu açıktır. Bu tür tehdit ve alçakça provakasyonlara karşı verilecek en güzel cevap, barışa yönelik çabaların tavizsiz ve kararlı bir şekilde sürdürülmesi olacaktır” dedi.

Ortadoğu’yu dizayn etme çabaları çerçevesinde Türkiye’nin bütün küresel terör örgütlerinin hedefi haline getirildiğini belirten Eğe, “Masum silahsız insanları hedef alan terörün en önemli amaçlarından biri de toplumda korku, öfke ve nefretin hakim olduğu bir kaos ortamı oluşturmaktır. Ancak hep söylediğimiz gibi  Aziz milletimiz sahip olduğu tarihi tecrübe ve sağduyu ile her zaman olduğu gibi bu karanlık oyunu yine bozacak, ülkemizi karıştırmaya ve kutuplaştırmaya yönelik bu provokatif girişimleri boşa çıkaracaktır. Gün her zamankinden daha fazla birlik olma günüdür. Birbirimize kenetlenme günüdür” dedi.

Mehmet ÖZGÜN