Sp’nin BŞB’deki Tek Temsilcisi

Sp’nin BŞB’deki Tek Temsilcisi

Önergesiyle Köprü Yaptırıyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin 87 kişilik Meclisi’nde AKP’nin 50, CHP’nin 24, MHP’nin 12 üyesi bulunurken, diğer 1 üyeliğe ise Saadet Partisi sahip.
Saadet’in Büyükşehir Meclis Üyesi Beşir Candan, geçtiğimiz günlerde, ilçesi Payas’a köprü yapımı için Başkanlığa önerge verdi. Önerge kabul edildi. Başkanlık, gündeme aldığı önergenin gereğini yaptı ve söz konusu işi programına aldı.
Saadet Partisi’nden, bu gelişme ile ilgili olarak, “Saadet Partisi Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Meclis Üyesi Beşir Candan’ın önerge ve çabasıyla, Payas ile Dörtyol ilçesini birbirine bağlayan köprü yapılıyor” değerlendirmesi yapılırken, Fahrettin Altay Caddesi üzerinde yapımı bitmek üzere olan Kuru Dere Köprüsü’nde inceleme yapan Beşir Candan ise konuyla ilgili şunları söyledi:
“Payas ile Dörtyol’u birbirine bağlayan köprü daha önce yıkılmış, ancak yenisi yapılmamıştı. Bu nedenle ulaşım konusunda aksaklılara neden oluyordu. Bunu çözüme kavuşturmak adına verdiğimiz önergeyle, köprü, bugün üzerinden geçiş yapılacak seviyede ve yapımı tamamlanmak üzere. Dörtyol ile Payas’ı birbirine bağlaması açısından önemli olan bu köprüyü, tamamlanmasının ardından halkımızın hizmetine kazandırmış olacağız. Bu hizmetin sunulmasını sağlayan Hatay Büyükşehir Belediyesi ekibine teşekkür ediyorum. Köprümüz, Payas ve Dörtyol halkına hayırlı olsun.” -Mehmet Özgün-