Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Standardımız ne, bilmiyoruz!

Peki, Bu Bir Durak

Peki, Bu Bir Durak mı?

Burası, Defne ilçesi Turunçlu Mahallesi’nde bir otobüs durağı! Üzerindeki tabelayı buraya asan yerel idareye soralım mı? Düzeltir miyiz, yoksa eldeki bu mu?

Geride kalan hafta sonu, sosyal medya üzerinden paylaşılan bir fotoğraf karesi, belediyecilik ve vatandaş beklentisi bağlamında sıkışan kente dair çok şey anlatırken, ‘otobüs durakları’ konusundaki standardımızı da tartışmaya açtı.
Doktor Serdal Kanuncu tarafından, sosyal medya hesabı üzerinden paylaşılan ve kendisi tarafından çekilen fotoğraf, Defne’de bulunan bir otobüs durağına dair. Savaştan çıkmış bir görüntüye sahip ‘durak’ için kısa bir değerlendirme yapan Doktor Kanuncu, paylaşımı yaparken şu ifadeyi kullandı:
“Defne Turunçlu Mahallesi’nin göbeğindeki, naylonlanmış bu durak, 2020 yılında yaşayan hiçbir canlıya yakışmaz. Önünden her gün geçen belediye araçları, dolmuş şoförleri farkında değiller mi?”
O zaman biz de soralım mı? Bugün itibariyle artık herkesin farkında olduğu bu ‘utanılması’ gereken ‘hizmet’ algısı için bir ‘yenileme’ yapar mıyız? -Tamer Yazar-