“Su deposu” dediler

“Su deposu” dediler

Baz istasyonu çıktı!

Antakya, Güllübahçe ile Fevzi Çakmak Mahallelerinin yer aldığı Kurtuluş Caddesi-Affan bölgesinde, geçtiğimiz hafta sonunda, ‘SU DEPOSU’ görünümlü bir ‘BAZ İSTASYONU’ oluşturuldu.

Binlerce kişinin ikamet ettiği, kentin en kalabalık yerlerinden biri olan Affan’da, cami ve okullara, turistik otel ve motellere çok yakın bir bölgede, şehir dışından geldikleri anlaşılan, malzemeleri “01” Adana plakalı bir araçla taşıyan kişiler, çevre halkına “Su deposu kuruyoruz!” diyerek, kısa sürede, etrafı su deposu ile çevrili bir BAZ İSTASYONU kurdu!

Affan Mahallesi Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Kemal Arıbaş, yapılanın, insan sağlığını hiçe saymak olduğunu söyledi. Arıbaş, izinli ya da izinsiz, ne suretle olursa olsun, kentin en merkezi yerinde, nüfus yoğunluğunun en kalabalık olduğu; oteller, moteller, okullar, Cami, Havra, Kilise gibi ibadet yerlerinin bulunduğu bir bölgede, insan sağlığına zararlı olduğu bilimsel olarak ortaya konan baz istasyonunu inşa etmenin, buna izin vermenin, tek kelimeyle bölge halkının sağlığını hiçe saymak anlamına geldiğini dile getirdi ve çalışmanın iptal edilerek daha uygun bir yere monte edilmesini istediklerini bildirdi. -Cemil Yıldız-