Su’da % 10 İndirim

Su’da % 10 İndirim

Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne (BŞB) bağlı, kısa adı HATSU olan Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün gerçekleşen son Genel Kurulu’nda, Hatay’da içme suyu ücretlerinde %10 indirim yapılması konusu gündeme geldi ve görüşülmek üzere de Bütçe Komisyonu’na havale edildi.
Hatay BŞB Başkan Vekili Mehmet Ömer Dolar başkanlığındaki HATSU Genel Kurulu’nda, ayrıca; Denetçiliğe Mehmet Gülen ve İbrahim Güzel seçilirken, HATSU’nun 2019 yılına Performans Programı, 2019 yılı Gelir-Gider Bütçesi ve Bütçe Kararnamesi oybirliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi, HATSU’ya tahsis edilen bazı memur kadrolarına ait kadro değişikliği ise oy çokluğuyla kabul edildi.
HATSU Genel Kurulu’nda, Şehit ve vefat eden Gazilerin eşlerinin indirimli tarifeden yararlanmaları ile köylerden mahalleye dönüşen yerlerde ilk defa abone olacaklardan alınan abone ücretleri ve aboneliğe bağlı ücretleri toplamının bir defaya mahsus olmak ve 31.12.2018 tarihine kadar abone olacaklar için 100 TL olarak belirlenmesi için bütçenin buna göre revize edilmesi ile ilgili önergeler de Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. HATSU Genel Kurulu’nun 2.toplantısı 21 Kasım’da yapılacak. -Cemil Yıldız-