Sular yine kesik

Sular yine kesik

Karaçay Barajı’na yağışla gelen su bulanık olunca, HATSU, terfiyi durdurdu! Kentte çeşmeler akmıyor!

Kış ortasında kar yağışı ve sağanak yağışların yaşandığı günlerde sular kesik. Antakya ile Defne ilçelerinde, bazı bölgelerde dün sular kesik kaldı. Nedeni, bölgeye su sağlayan Büyük Karaçay Barajı’ndaki suyun, yağış sularıyla bulanıklaşması ve arıtmanın yapılamaması.

HATSU, gelişme ile ilgili dün sabah saatlerinde şu duyuruyu yayınladı:

“Değerli hemşehrilerimiz… Büyük Karaçay Barajı’nda şiddetli yağmur yağışlarına bağlı olarak oluşan bulanıklığın sürmesinden ötürü, içme suyu arıtma tesisinde arıtım sağlanamamakta ve su iletimi gerçekleştirilememektedir.

Sudaki bulanıklığın uygun seviyeye gelmesiyle birlikte, barajdan su iletimi tekrardan sağlanacaktır. Halkımıza önemle duyurulur.”

YORUMLAR İLGİNÇ

HATSU’nun, baraj sularının bulanıklaşması ve arıtılamaması nedeniyle kente su verilememesi ile ilgili duyurusunu yorumlayan 2 vatandaşın mesajları şöyle oldu:

Volkan Tatlışarap: Su arıtma tesisini, yağmur suyu vurmuş! Yıl 2022! Çukursuz yol yok, su yok, elektrik yok! Medeniyetler şehrine hoş geldiniz!

Barış Kahraman: Yağmur yağar, su yok! Yağmur yağmaz, su yok! Yollar berbat! 10 senedir alt yapı bitmedi! Sorsan, belediye çalışıyor! Küçük belediye de, büyük belediye de aynı! Hep yalan dolan! -Cemil Yıldız-