Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sümerler Açıkhava Tiyatrosu…

Eylül’de Müzikle Dolu! Defne

Eylül’de Müzikle Dolu!

Defne ilçesi Sümerler Açıkhava Tiyatrosu, Eylül ayı içinde birbirinden ünlü isimleri ve grupları ağırlamaya hazırlanıyor. Toplam 14 etkinliğin olacağı Açıkhava Tiyatrosu’nun konukları arasında Hakan Altun, Zülfü Livaneli, Anadolu Ateşi, Manuş Baba gibi isimler yer alıyor.

Tarihin ve kültürün, adeta bir açık hava müzesi haline getirdiği Hatay coğrafyasının Defne adresi, Eylül ayında müzikle dopdolu bir programa hazırlanıyor. Ünlü isimlerin solo performansları yanı sıra, Anadolu Ateşi gibi ünlü bir grubun mistik dans figürlerini ve o figürlere ekli Anadolu ezgilerini izleme şansı bulacaklar için Eylül ayının misafirlerine biraz daha yakından bakalım mı?
-İLK SIRADA-
Aşk şarkılarının sevilen sanatçısı Hakan Altun, 5 Eylül akşamı saat 21.00’da, Hatay Sümerleri Açıkhava Tiyatrosu sahnesinde sevenleri ile bir arada olacak. Romantik ve tutkulu bir gece için mikrofon başına geçecek olan Altun, albümlerinin sevilen şarkılarını, Sümerler Açıkhava Tiyatrosu’nu dolduracak hayranlarıyla beraber söyleyecek. Sanatçı’nın son albümü ise ‘Konu:Aşk’ ismini taşıyor. Albümde beş şarkının sözü ve müziği Hakan Altun’a ait. Yapımcılığını Polat Yağcı’nın, prodüktörlüğünü Hakan Altun’un, müzik direktörlüğünü ise Aydın Kara’nın üstlendiği ‘Konu:Aşk’ albümü, sanatçının on ikinci albümü.
-LİVANELİ-
Zülfü Livaneli, Kerki I Solfej konserleri ile birlikte “Livaneli ile Sevdalım Hayat – Şarkıları ve Öyküleri” konseriyle, 11 Eylül akşamı saat 21.15’te Sümerler Açıkhava Tiyatrosu’nda olacak. Livaneli, bugüne dek yaptığı film müzikleri ile şarkılarının hikayelerini ve anılarını bu kez Livaneli Filarmoni Orkestrası eşliğinde anlatacak. Orkestrayı, ülkemizin en önemli orkestra şeflerinden Rengim Gökmen’in yöneteceği konserlerde, opera sanatçıları Teyfik Rodos, Zeynep Halvaşi ve Görkem Ezgi Yıldırım solist olarak yer alıyor. Haziran’da, İstanbul Harbiye ile Türkiye turnesine başlayan olan ”Livaneli ile Sevdalım Hayat – Şarkıları ve Öyküleri” projesinde, Zülfü Livaneli’nin unutulmaz şarkıları yeniden yorumlanacak.
-ANADOLU ATEŞİ-
Temel konsepti medeniyetler buluşması olan Anadolu Ateşi ise 18 Eylül Çarşamba günü saat 21.00’da Sümerler Açıkhava Tiyatrosu’nu dolduracak kalabalıkla bir araya gelecek.
Anadolu Ateşi, doğu ile batı kültürlerinin buluşmasını hedefleyen, evrensel barış mesajları veren bir dans portresidir. Halk danslarını; bale, modern dans ve dansın diğer disiplinleri ile sentezleyerek, dünyaya modern standartlarda bir gösteriyi, bir kültürel şöleni sunmaktadır. Kaynağını, Anadolu’nun binlerce yıllık mitolojik ve kültürel tarihinden alan Anadolu Ateşi, hemen hemen her yöreden derlenmiş 3000 halk dansı figürü ve halk müziğini içinde barındıran özgün bir projedir. Mustafa Erdoğan imzasını taşıyan proje, Anadolu’nun binlerce yıllık kültür ve tarih mozaiğinin barışla harmanlanan ateşini tüm dünyaya tanıtmayı hedeflemektedir.
-MANUŞ BABA-
Yapmış olduğu cover çalışmalarıyla sesini duyuran Manuş Baba da Eylül ayının ‘sahne’ demeye hazırlanan isimlerinden biri. Manuş Baba, 20 Eylül Cuma günü saat 21.15’teki konserde, sevilen şarkılarını yorumlayacak.
Manuş Baba’nın, çocukluk zamanı, anneannesinin kendisine ‘küçük, güzel çocuk’ anlamında Manuş olarak seslenmesiyle başlayan yaşam macerası; müziği, aşkı, kültürü ve hüznü ile kendisini çok etkilediğini dile getirdiği Çingenelerin arasından gelen Manuş adıyla bir bütünlüğe kavuşuyor. Sanskritçe “insan” anlamına gelen “baba” ise, bebekken konuşmaya başladığında ağzından çıkan ilk kelime…
-SERTAB ERENER-
Türk pop müziğinin en önemli seslerinden biri olan Sertab Erener’i hiç canlı dinleme şansını yakalayabildin mi? Eğer Sertab Erener’in hiçbir konserinde bulunmadıysanız, bu fırsatı kaçırmamalısınız. Sevilen sanatçı Sertab Erener, popüler  şarkıları ile 21 Eylül günü saat 21.00’da Sümerler Açıkhava Tiyatrosu’nda ‘sahne’ demeye hazırlanıyor.
-DUMAN-
Vokalist Kaan Tangöze, gitarist Batuhan Mutlugil, bas gitarist Ari Barokas ve baterist Mehmet Demirdelen’dan oluşan Türk Rock grubu Duman, 22 Eylül Pazar saat 21.15’te sahne alacak. Eğlenceli ve coşkulu sahne performanslarıyla tanınan ve 2000’lerin başından bu yana gençlerin sevgilisi haline gelen Duman, Sümerler Açıkhava Tiyatrosu’nda sahne almak üzere Hatay’a geliyor.
-BİR DELİ!-
Bir Delinin Hatıra Defteri ise 24 Eylül’de, saat 20.00’da izleyicileriyle buluşacak. Yaşadıklarıyla baş etmeye çalışan bir adamın hatıra defterinde yazanları konu alan “Bir Delinin Hatıra Defteri”, Defne’de bir araya geleceği izleyicisiyle buluşurken; Bir delinin değil, adım adım deliliğe giden, yaşadığı gerçeklerle baş edemeyen bir adamın hatıra defterini paylaşacak. Oyun’da, Erdal Beşikçioğlu yer alıyor.
-ZİAD RAHBANİ-
Lübnanlı ünlü müzisyen, besteci ve piyanist Ziad Rahbani, 26 Eylül Perşembe saat 21.00’da, Sümerler Açıkhava Tiyatrosunda dinleyicileri ile buluşacak. Modern Arap müziğinin efsanevi ismi Fairuz’un oğlu Ziad Rahbani, 17 yaşındayken ilk kez annesi için beste yaptı. Müzikal yeteneği ve Arap müziğine getirdiği yenilikçi yaklaşımı ile başta Arap coğrafyası olmak üzere tüm dünyada adından sıkça söz ettirdi. BUC Irwin Hall, Las Salinas, Piccadilly gibi dünya çapındaki salonlarda oriental jazz konserleri verdi.
Ziad Rahbani, 26 Eylül Perşembe akşamı Sümerler Açıkhava Tiyatrosu’nda hayranlarına unutulmaz bir müzik şöleni yaşatacak.
-UĞUR YÜCEL-
Türk Sineması’nın usta oyuncularından Uğur Yücel ise Eylül ayının 27’sinde sahne alıyor. Cuma günü saat 21.15’te sahne alacak olan Uğur Yücel, Azınlıkta Kaldık gösterisi ile seyircisi karşısına çıkacak. Konuya ilişkin konuşan ve Türkiye’de “stand Up”ı başlatan kişi olduğunu belirten Uğur Yücel, “Türkiye’de Stand Up olayını başlatan benim. Bundan sonraki gösterilerimde ise sit down yapmayı düşünüyorum. Oturduğum yerden güldürüp para kazanacağım” diyerek seyircisini sahneye davet ediyor. Yücel, gösterisinin bir bölümünde tencere, tava, damacana ve kovalarla müzik yaparken, yeteneğiyle de büyük alkış alıyor.
-YAŞAR-
Defne ilçesi Sümerler Amfi Tiyatro’nun Eylül’deki son misafiri ise Yaşar. 28 Eylül Cumartesi saat 21.15’teki konseri ile hayranlarıyla buluşmaya hazırlanan Yaşar, sevilen albümlerinin en popüler şarkılarını onu izlemeye gelenlerle beraber seslendirecek. Ülke çapında adını duyurması ve bugün bulunduğu konuma dair ilk adımlarını atması, 1996 yılında yayınladığı Divane isimli ilk albümüyle gerçekleşen Yaşar ile Eylül ayını müzikle  noktalayacak olan Defne, Ekim için hazırlıklarını ise sürdürüyor. -Tamer Yazar-