Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Suriye Politikasının Bedelini Hatay Ödüyor

TBMM’de konuşan CHP Hatay

TBMM’de konuşan CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Kayseri’de ve Suriye’nin kuzeyinde yaşanan olayların iktidarın yanlış Suriye ve göç politikalarının bir sonucu olduğunu belirtti. Vatandaşları itidalli olmaya çağıran Güzelmansur, “Altı yıldır Gazi Meclis’in çatısı altında Hatay’ın vekili olarak yanlış Suriye politikasının Hatay’a ve ülkemize verdiği zararları anlatıyorum” dedi.
Güzelmansur, şunları söyledi: “Dün yaşadığımız olaylar, bu yanlış politikanın çok tehlikeli sonuçlarını bir kez daha gözler önüne serdi. On üç yıldır Hatay olarak ticaretimizin, demografimizin ve ekonomimizin bu politikalar nedeniyle zarar görmesine rağmen her şeyi sineye çektik. Ancak Hatay Türk yurdudur; Hataylılar vatanlarına, milletlerine ve bayraklarına aşıktır. Bu nedenle bayraklarına ve milletlerine saygısızlığı asla sineye çekmezler.”
Hataylı depremzede vatandaşlara destek verilmesini de eleştiren Güzelmansur, “On üç yıldır savaşın gölgesinde Hatay’a sahip çıkan depremzede Hataylılara bin selam olsun. Yazıklar olsun onları kaderlerine terk edenlere” diye konuştu. – Yusuf Cemil Karaçay-