Sürprize sürpriz!

Sürprize sürpriz!

Hasta babasını ziyaret eden öğretmenine mangal yaktı

Kırıkhan’da, hafta sonunda hem insani hem de gönül alma açısından son derece vefa dolu bir gelişme yaşandı.

Kırıkhanlı öğretmen, ardından yıllarca Milli Eğitim Müfettişliği yapan İsmet Bozoğlan, bundan tam 45 yıl önce okuttuğu öğrencisinin hasta olduğunu duyunca, koşar adım evine giderek çat kapı yaptı. Kırıkhanlı Ali Selçuk’un 45 yıl önce ilkokul sıralarında öğretmenliğini İsmet Bozoğlan yapmıştı.

Aradan çeyrek asra yakın süre geçse de Ali Selçuk adlı öğrencisinin hasta evinde yatığını duyan öğretmeni İsmet Bozoğlan, ziyarete karar verdi ve öğrencisinin evine gitti. Öğretmen İsmet Bozoğlan, 45 yıl önceki öğrencisi Ali Selçuk ile karşılaşınca, duygulandı. Bir zamanlar Bozoğlan’ın öğrencisi olan, bugün 45 yaşındaki Ali Selçuk da.

Duygulanan eski öğretmeni ile öğrencisinden daha fazla duygulanan ise hasta öğrenci Ali Selçuk’un genç oğlu Yusuf Selçuk oldu. Yusuf Selçuk, hasta babasını ziyarete gelen İsmet Bozoğlan’ın bu vefalı davranışına karşı jest yaptı ve babasının öğretmenine mangal yaktı.

Bıraktığı izle unutulmayan 45 yıl öncesinin öğrencisi Ali Selçuk, 45 yıl önce okuttuğu öğrencisini hasta gününde ziyaret etme inceliği gösteren öğretmeninin bu vefa dolu tutumu, hasta babanın oğlu Yusuf Selçuk’un sürpriz ziyarete sürpriz jestle mangal yakması, hele bir de güneşli bir Pazar günü olunca da o gün, sohbet de muhabbet de derinlere kadar gitti.

Milli Eğitim Müfettişliğinden emekli İsmet Bozoğlan, yeni yılın ilk günü yazdığı bu sürpriz güzellik ile ilgili şu paylaşımı yaptı:

“01.01.2023, yeni yılın ilk günü… 45 yıl önce okuttuğum öğrencim Alı Selçuk’un rahatsızlığı için geçmiş olsun ziyaretine Kırıkhan’a geldim. Geçmiş olsun mangal ziyafeti veren oğlu Yusuf’a da teşekkürler ederim.” -Haber/Cemil Yıldız-