Sürücülerin talebi…

Sürücülerin talebi…

Kaldırım kaldırılsın!

Antakya Cumhuriyet Anıtı’nda uzun zamandır istenen düzenlemenin mimari boyutu ne zaman hayat geçer bilinmez ama, araç sahipleri, Anıt çevresindeki ‘kaldırım’ yüzünden kavşaktaki yaya trafiğinin hiç bitmemesinden şikayetçi!

“Işıklandırdık, çiçeklendirdik, peyzajını güncelledik, ama… Antakya kent trafiğinin belki de en yoğun kavşak noktasında gün içinde sıkça yaşanan insan trafiğini bir türlü düzene sokamadık!” Eleştirinin sahibi bir araç sürücüsü, bu tür kent meydanlarının bağımsız alanlar olduğuna işaret ettiği değerlendirmesinde, Anıt etrafından muhafaza edilen yürüme alanının kaldırılmasını istedi ve bu alanı karşıdan karşıya bir geçiş noktası olarak kullananlara yönelik denetimlerin de arttırılmasını talep etti.
Cumhuriyet Anıtı’ndaki araç trafiği içine aniden dalan yayaların sık sık kaza riski yarattığına da işaret eden bazı sürücüler, gerek yerel idarecilerin ve gerekse emniyet birimlerinin bu konuda etkili olmasını talep ediyor. Talep ederken de, alanın, buna yönelik olarak yeniden düzenlenmesi gerektiğinin altını çiziyor. -Tamer Yazar-