Susma zamanı değil!

Susma zamanı değil!

Türk Hava Kurumu’nun elinde bulunan ve ‘atıl’ bırakılan yangın söndürme uçaklarıyla ilgili olarak, aralarında Hatay’ın da olduğu 11 CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanının ortak çağrısına Kılıdaroğlu’ndan destek geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıdaroğlu, CHP’li 11 Büyükşehir Belediye Başkanının (Hatay, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Eskişehir, Aydın, Antalya, Muğla, Mersin ve Tekirdağ ) “THK uçaklarını aktif hale getirmeye hazırız” şeklindeki çağrısına destek istedi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Kılıçdaroğlu, 11 Büyükşehir Belediye Başkanının yazılı açıklamasını da paylaştı.
Kılıçdaroğlu, paylaşımında şunları kaydetti:
“11 Büyükşehir Belediye Başkanımız, THK uçakları için çağrı yaptı. ‘Uçakları aktif hale getirmeye hazırız’ dediler. Ben, halkımızı ve iş insanlarını, belediye başkanlarımıza desteğe çağırıyorum. Susma zamanı değildir!”
-NE OLMUŞTU?-
CHP’li 11 büyükşehir belediye başkanı, yaptıkları toplantıda Türkiye’nin farkı yerlerinde devam eden yangınlar nedeniyle Türk Hava Kurumu’nun kullanılamayan yangın söndürme uçaklarının bakım ve işletme masraflarını karşılama önerisinde bulunmuştu.
-SÜRECİ BAŞLATTIK!-
Bu arada, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP’li 11 Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Türk Hava Kurumu (THK) uçaklarına talip olmaları konusunda konuşurken, “Dün aldığımız karar gereği, mevcut uçaklarımızın tadilatı, tamiratı, bakımı, onarımı, hatta filonun genişletilmesi ve bu filodan hizmet alma noktasında Belediyelerimizin talebi olduğunu dile getirdik. Resmi başvurumuzu da bugün hazırlayıp, sunuyoruz. 11 Büyükşehir Belediyesinin imzasıyla, görüşmeleri başlatma adına, süreci başlatıyoruz” dedi. -Tamer Yazar-

(Visited 2 times, 1 visits today)