Sussam Gönül Razı Değil!

Sussam Gönül Razı Değil!

Söylesem Hükmü Yok…

Necmettin Çalışkan: “Ekonomik anlamda son zamanlardaki ciddi sıkıntılar artık cebe dokunduğundan, muhataplarda bir hayıflanma görülse de, neticede çok şeyin değişmeyeceği anlaşılıyor.”

“Son dönemde peş peşe gelişen olaylar büyük travmalar yaşatıyor, fakat herkes susuyor” diyen, Saadet Partisi Hatay yöneticilerinden, Dr. Necmettin Çalışkan, “Ne desek, ne yapsak, bazı insanlarca tarafgirlik olarak kabul ediliyor. Bütün haklı söylemlerimiz saldırı gibi algılanıyor, her cümle her söz her davranış. Taassubun karanlık dehlizlerinde olan bir güruh ile karşı karşıyayız. Doğruyu söyleyince dokuz köyden kovuluyoruz. İnsanların söylediklerinden levmetelâim (kınayanların kınamasından) korkmadan ahdimize sadık kalmak istiyoruz” şeklinde konuştu, eleştirilerini ise ince bir çizgide topladı:
“İcra makamında değiliz ki bilip söylediklerimizin bir anlamı olsun. Elimizden gelen tek şey olan tavsiyelerimize ise kulak kabartılmıyor. Bizi kabul edenler, yazılarımızı beğenen alkışlayanlar yok mu? Var ama, bunların zaten kendilerinde de işlerin yanlış gittiğine dair bir fikir, bir farkındalık mevcut! Dün neyi bilip inanıyorlarsa, bugün de aynı istikamet üzerinde olduklarını görüyoruz. Dünkü bizim Harun’lar, bugün de Harun! Bilindiği üzere, Karun, Müslüman’dı. Ama dünkü Karun’lara nasıl Hz. Musa’nın sözü tesir etmediyse, bugün de Hz. Muhammed’in yolundan gidenlerin bugünkü Karun’lara sözü tesir etmiyor.”
Çalışkan’ın son sözleri, bugüne ekli ekonomik tablonun sıkıntıları üzerine oldu:
“Ekonomik anlamda son zamanlardaki ciddi sıkıntılar artık cebe dokunduğundan, muhataplarda bir hayıflanma görülse de, neticede çok şeyin değişmeyeceği anlaşılıyor. Biz yine de bekleyip göreceğiz. Biz kimseye düşmanlık yapmıyoruz. Aksine, ‘iyiliği emredip kötülüklerden nehyetmek’ emrine uyarak tebliğ vazifemizi yapıyoruz ki, kıyamet günü yakamıza yapışıp ‘neden uyarmadınız’, ‘niçin sustunuz?’ demesinler.”
-Tamer Yazar-