Sutopu Kadın Takımı 1.Lige Çıktı

Sutopu Kadın Takımı 1.Lige Çıktı

Hatay Büyükşehir Belediyespor Kadın Sutopu Takımı, Kadınlar 1. Ligi’ne yükseldi

Kadınlar Ligi sutopunda 1.Lig’e yükselme finalleri, ilimiz Antakya ilçesindeki Hatay Büyükşehir Spor Kompleksi havuzunda gerçekleşti. Müsabakalar sonunda, Hatay BŞB Kadın Sutopu Kadını, Türkiye 1. Ligi’ne yükseldi. Dereceye giren takım ve sporcular, kupa ve madalyalarını Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın elinden aldı.

Lütfü Savaş, yarışmalar sonrası şu açıklamayı yaptı:

“Spor Kompleksimiz, birçok müsabakaya ev sahipliği yapıyor. 26 branş, aynı anda spor yapabiliyor. Yazın da her yaştan insana okullar açıp, onlara eğitim veriyoruz. Kışın da herkesin gelip spor yapabildiği bir tesis burası. Bugün, Su Topu 2. Lig’den 1. Lig’e çıkma karşılaşmalarına ev sahipliği yaptık. İstanbul, Adana ve Hatay, ilk 3 sırayı paylaştılar. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. 1.Lig’e çıkan İstanbul ve Adana takımlarını da tebrik ediyoruz.”

Başkan Savaş, spor kulüplerinin yaşadığı maddi sıkıntılara da değinirken, şöyle dedi:

“Hatay’a ve spora yakışır güzellikleri gördük burada. Hatay Büyükşehir Belediyespor’un 10 branşı Süper Liglerde mücadele ediyor. Umarım bu takımları Süper Lig’de tutmayı başarabiliriz. Çünkü şu an deplasmana gittiğimizde, sporcuların konaklama ve ulaşım fiyatları oldukça yüksek. Eğer Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Federasyonlar destek vermezse, birçok Kulüp, deplasmana gidemez hale gelir.” -Haber/Mutlu Yanık-