Takımın Yarısı Gidiyor

Takımın Yarısı Gidiyor

Hatayspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğan, “Kulübün verebileceğinden fazlasını istedikleri için maddi olarak anlaşamadığımız futbolcular maalesef gidiyor. Bu yüzden de yeni bir takım oluşturmak zorundayız” dedi.

Hatayspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğan, Bordo-Beyazlı ekibin geçtiğimiz sezonu iyi geçirmesi ile birlikte futbolcuların daha iyi piyasa bulabildiklerini, kulübün verebileceğinin üzerinde maddiyat istenildiği için de başka kulüplere gittiklerini, bu nedenle takımın yarısının değişeceğini bildirdi.
Ömer Erdoğan, yeni bir takım oluşturmak zorunda olduklarını bildirdiği açıklamalarında özetle şunları aktardı:
“Boupendza’nın ayrılacağını varsayıyoruz. Sunulan meblağlar kulüp için çok önemli. Bir koç olarak, onunla çalışmaya devam etmeyi istiyorum. Ama başka hedefleri de var. Avrupa’nın iyi kulüplerine girebilecek yaşta ve fiziksel kondisyonda. Bunu da anlıyorum. Onunla birlikte, genellikle ilk 11’de yer alan dört veya beş oyuncu da aramızdan ayrılacak. İyi sezon nedeniyle başka teklifleri ve planları olduğu için maalesef yenileyemediğimiz kiralık oyuncular da buna dahil. Kulübün vereceğinden fazlasını istedikleri için artık onlarla maddi olarak anlaşamıyoruz. Bu yüzden yeniden yarım bir takım oluşturmalıyız.”
Hatayspor’da düne kadar ayrılan futbolcular şunlar:
Mesut, Katranis, Ribeiro, Akintola, Pablo, Billong, Yusuf, Soner, Akın, Selim.
Bu arada Boupendza’nın gidişine kesin gözüyle bakılırken, kaptan Rayane Aabid’in de gitme olasılığı düşük değil.
-Cemil Yıldız-