Takipteki Araçtan Atıldı

Takipteki Araçtan Atıldı

14.700 Adet Captagon…

İskenderun Narkotik Polisinin takip ettiği bir araçtan dışarıya, 14.700 adet uyarıcı özelliği olan captagon hapı atıldı.
İskenderun NSM Grup Amirliği görevlileri ve İskenderun İstihbarat Büro Amirliği görevlilerinin uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti yapan şahıslara yönelik yapmış olduğumuz çalışmalarda B.Ö. ile E.G. isimli şahısların içerisinde bulunduğu 31… Plaka sayılı araç, Otoban Sakıt Köprü civarında Polis uygulama noktasında durdurulmak istendi. Ancak araç, tüm uyarılara rağmen dur ihtarına uymayarak, polis aracına çarparak kaçmaya başladı. Aracın ön sağ kapı camı açılarak, bir poşetin atıldığı görülmesi üzerine, ekipler, poşetin atıldığı yeri kontrol altına aldı, şüpheli şahıslar ise kovalamaca sonucunda yakalandı.
Emniyet’ten, operasyonla ilgili şu açıklama yapıldı:
“Şahısların, araç ile kaçarken attıkları yer kontrol edildiğinde, açık yeşil renkli poşet parçalanmış durumda ve içerisinde bulunan kilitli poşetler etrafa dökülmüş halde, 15 adet kilitli poşet ve 2 adeti parçalanarak yere saçılmış vaziyette, her birinin içinde 1000 adet olan, toplamda 14.700 adet uyuşturucu haplardan captagon hap ele geçirilmiş, uyuşturucu maddelere ise ilgili karar gereği el konulmuş, şahıslar hakkında TCK 188’den işlem başlatılmış, şahıslar ise adli makamlara sevk edilmek üzere gözaltına alınmıştır.” -Cemil Yıldız-