Taraflı Tutumu Üzdü

Taraflı Tutumu Üzdü

Hatayspor cephesinde, Orta Hakem Erkan Engin’e büyük tepki var:

Geride kalan Hatayspor-Kastamonuspor Play-Off ilk maçı ardından, Bordo-Beyazlı cephede, oyunun 10. dakikasında verilmeyen bariz penaltıya ve oyun içindeki tercihlerin konuk ekip lehine kullanılmasına büyük tepkiler var.
Hatayspor 2. Başkanı Aydın Toksöz, “Hakemin yanlı tutumu bizi derinden üzdü” derken, Hatayspor Genel Koordinatörü Gökhan Zan ise, “Art niyet aramıyoruz, insani bir hata olarak görmek istiyoruz. Ancak mağduriyetlerimizin önüne de geçilmesini istiyoruz” dedi.
Hatayspor 2. Başkanı Aydın Toksöz, 5 Mayıs Perşembe günü Antakya’da oynanan maçın ardından bugün rövanşı oynanacak olan maçın Orta Hakemi Erkan Engin ile ilgili şu açıklamayı yaptı:
“4 Mayıs Perşembe günü Antakya Atatürk Stadı’nda oynanan Hatayspor- Kastamonuspor karşılaşmasında görev yapan Hakem Erkan Engin’in taraflı tutumu, Hatayspor camiası ve kentinde derin üzüntü yaratmıştır.
Kastamonuspor ceza alanında rakibin topla elle oynadığı pozisyonda devam işareti veren Engin’in, bu kararında sadece insani bir hata içerisinde olduğuna inanmak istiyoruz. Maçın hakemi dışında tüm izleyenlerin ve hatta rakip takım oyuncularının da gördüğü ve de görüntülerle de sabit olan elle oynamayı Erkan Engin’in atlamasının ardında art niyet aramıyoruz. Ancak önemli bir futbol kentinin ve büyük Hatay camiasının, böylesine kritik bir maçta görevli hakem ve gözlemcilerin özenli ve adil yönetimini hak ettiğini de düşünüyoruz. Şampiyonluk mücadelemizde en ufak bir hatanın nelere mal olabileceğinin bilincinde, adil yönetim hakkımızın sonuna kadar takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz.
Bu nedenle, Hatayspor’un önümüzdeki kritik maçlarında gerek Federasyonumuzun gerekse ilgili kurullarımızın bu anlamda gerekli hassasiyeti gösterip, hiçbir kulübümüzün mağduriyetine yol açmayacak tedbirleri alacağına inancımız sonsuzdur.”
Hatayspor Genel Koordinatörü Gökhan Zan da, Hakem Erkan Engin’in taraflı tutumunun Hatayspor camiası ve kentinde derin üzüntü yarattığını kaydederek, bugünkü rövanş maçı başta olmak üzere, Hatayspor’un kritik maçlarında gerek Federasyon’un gerekse ilgili kurulların bu anlamda gerekli hassasiyeti gösterip hiçbir kulübün mağduriyetine yol açmayacak tedbirleri alacağına olan inancını dile getirdi. -Cemil Yıldız-

(Visited 1 times, 1 visits today)