Taraftar Derneği, üyesine sahip çıktı…

Taraftar Derneği, üyesine sahip çıktı…

Dr. AKSOY’A YAPILAN HAKSIZLIK!

Hatayspor Taraftarlar Derneği, aynı zamanda yönetici ve üyesi de olan Hatayspor eski Kulüp Doktoru Hüseyin Aksoy’un bu görevden alınmasına karşı çıktı. Konuya ilişkin yapılan Taraftarlar Derneği açıklaması şöyle:

“Hatayspor’a 24 yıl doktor olarak hizmet veren ve bir süre önce görevden alındığı belirtilen Dr. Hüseyin Aksoy’a büyük haksızlık yapılmasının üzüntüsü içindeyiz. Hatayspor Taraftarlar Derneği’nde Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Dr. Hüseyin Aksoy’a yapılan bu ahde vefasızlığı kabullenemiyor ve Hatayspor Yönetimi’nin bu yanlış kararından dönmesini bekliyoruz.

24 yıl Hatayspor’a gönüllü hizmet eden Aksoy’a reva görülen bu karar, spor etiğine de uygun değildir. Yıllardır fedakârca iç sahada ve deplasmanlarda doktor olarak görev yapan Hüseyin Aksoy, ailesini ve çoluk-çocuğunu bırakarak görev yapmasının ardından bu uygulamaya tabi tutulması nankörlüktür. Sağlık alanında Hatayspor’a hizmet ederken, Aksoy’dan ne kötülük görüldü? Görevden alınmasının arkasında kimlerin olduğu kamuoyuna açıklanmalıdır.

Taraftarlar Derneği’nin Başkan Yardımcısı olduğu için Aksoy’un görevden alındığı söylentilerinin gerçek olması halinde reaksiyonumuz güçlü olur. Derneğimizi karşısına alan şahıslar, bedelini ağır öder. Çünkü biz, Hatayspor’u karşılıksız seviyor ve Hatayspor’a hizmet  veren kim var ise onu takdir edenlerdeniz.

Uzun yıllar bedelsiz olarak Hatayspor’a hizmet eden gönderiliyor, ancak ücretli doktor maçlarda görevlendiriliyor. Bu işte kim ne kadar nemalanıyor, bizim de bilmemiz gerekir.

Kulüp Doktoru kafileden ayrı yolculuk yapıp başka yerlerde konaklarken, başka kişilerin Hatayspor’la aynı otelde kalmasına ve faturaya dahil edilmesine anlam verememekteyiz. Biz, kimsenin iç işlerine karışmıyoruz, ama Hatayspor’un gerçek sahibi olan taraftarlar olarak da konuyu spor kamuoyu ile paylaşırken, konunun sonuna kadar takipçisi olacağız.”

Cemil Yıldız