Taraftar; Takımına, Hocaya, Futbolculara Sahip Çıktı

Taraftar; Takımına, Hocaya, Futbolculara Sahip Çıktı

İyi Günde, Kötü Günde Yanınızdayız…

Hatayspor’un Sivasspor önünde aldığı 4-0’lık yenilgiden sonra, önceki gün de evinde M.Başakşehir önünde aldığı 3-0’lık yenilgiye tepkiler yaşanırken, sağduyulu, takımın gerçek sahibi taraftarlar, kötü oyun ve performans düşüklüğü kabul edilmekle birlikte, gelişmelerin normal olduğunu, futbol içinde bunların olabileceğini, eldeki kısıtlı imkanlarla Teknik Direktör Ömer Erdoğan’ın en iyisini yapmaya çalıştığını, futbolcuların ise iyi niyetinden hiç kuşku duymadıklarını kaydediyor.

Bordo-Beyazlı ekibin gerçek taraftarlarının mesajlarından bazıları şöyle:

-1,5 yıldır takımın başında olan, elindeki mütevazi ve kısıtlı kadroya rağmen bizleri sevindiren, gururlandıran, kadroda bulunan bir çok oyuncu kalite anlamında Süper Lig seviyesinde olmamasına rağmen bu oyuncuların seviyesini yükselten, bu oyunculardan maksimum verim alan, ilk sezonunda bizi altıncı yapan, bu sezon 15 hafta sonunda 26 puan toplayan ve ligin ilk beşi içinde bulunan takımın teknik direktörü Ömer Hoca’nın yanındayız.

Maalesef ki, bugün gerek sosyal medyada ve gerekse tribünlerde, Ömer Hoca’ya hiç de hak etmediği tepkileri üzülerek görüyoruz. Yapmayın, etmeyin! 2 hafta öncesine kadar yere göğe sığdıramadığımız Ömer Hoca’ya, 2 maç kaybedince olmaz laflar ediliyor.

Kimse eleştirilmez değil, ama Ömer Hoca’ya gelene kadar, birçok kişinin eleştirilmesi gerekir. Hoca’yı küstürmeyelim. Ömer Hoca, bu kulübe uzun yıllar hizmet edecek. 2 maçta onu yok etmeyelim. Bizlere, bugüne kadar yaşattığın sevinçler için teşekkürler hocam. Biz, iyi günde, kötü günde yanındayız.

-Öncelikle, canımız sağ olsun. 4. sıradaki yerimizi koruyoruz. Buraya kadar bu oyuncularla geldik. Yine bu futbolcularla yolumuza devam edeceğiz, başarılara imza atacağız.

-Hatayspor’un, üç duran toptan gol yediği bir maç kaybettiği unutulmamalı.

-Adama Traore’nin sakatlanması kötü oldu. Ribeiro’nun ne kadar gerekli olduğunu bir kez daha anladık.

Defans zaaflarımızı bir daha gördük. Duran toplarda bu kadar hata yapmak, normal değil.

-Daha birkaç hafta öncesine kadar, geriye düştüğümüzde sahada skora isyan eden bir takım vardı! Topu ısırıp, çimleri yumruklayan bir ruh vardı! Biz, bu ruhu geri istiyoruz! Son iki-üç hafta için Ömer Hoca’yı eleştireceğimiz tek nokta, bu mücadele ruhunun olmamasıdır. -Cemil Yıldız-