Taraftar, Volkan Demirel’e Güveniyor

Taraftar, Volkan Demirel’e Güveniyor

“Beyaz sayfa açtık! Geçmişi unutun. Zorlu, ancak aşılabilecek bir süreç var” mesajları çok anlamlı…

Hatayspor taraftarı, yeni teknik direktörü Volkan Demirel’i çok sevdi. Pazartesi günü, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Kulübün Başkanı ile yöneticilerinin de hazır olduğu toplantıdaki mesajlarıyla, Bordo-Beyazlı ekibin yeni teknik direktörü Volkan Demirel, adeta yüreklere su serperken, “Hatay’a baharı getirdi” yorumları yapılıyor.

Volkan Demirel’in açıklamaları arasında, “Önümüzdeki zorlu, ancak aşılabilecek bir süreç var” sözleri, ümitleri arttırırken, “Sahada, en azından mücadele eden, omuz omuza verdiğinde yıkılmayan takımla, ilk maçımızdan itibaren mücadelemizi edeceğiz” mesajı da çok beğenildi, anlamlı bulundu.

HATAYSPOR’U İYİ ANALİZ ETMİŞ

Hatayspor’un yeni teknik direktörü Volkan Demirel’in açıklamaları, görevi kabul etmesi ile ilgili süreci anlatırken de “Hatayspor hakkında bilgimiz vardı. Araştırmıştık, analizimizi yapmıştık” sözleri, gelmeden önce ciddi bir araştırma yaptığını gösteriyor.

Volkan Demirel’in açıklamalarından dikkat çeken birkaç ana başlık şöyle:

-İnşallah hem biz hem kulüp hem de Türk futbolu adına güzel bir süreç olacak. Yapabileceklerimizi biliyoruz. Elimizden geldiği kadarıyla, yapabileceklerimiz doğrultusunda, ekip arkadaşlarımızla beraber çalışarak yukarıya doğru emin adımlarla ilerleyeceğiz inşallah.

-Hatay’a başarılı olmak için geldik. Taraftarlarla, hep birlikte olunca, yolumuz daha kısalacak ve güzelleşecektir.

– Taraftarla bağı kurarsak, beraber üzülüp beraber sevinirsek, her maçı kazanırız diye iddia etmiyorum! Ancak her maçı kazanmak için elimden geldiğince mücadele edeceğimizin sözünü verebilirim.

-ilk 6 haftayı herkes kafasından atsın. Bundan sonra, beyaz sayfayla beraber, takımı en iyi şekilde oynatarak, ki ilk başlarda belki oyun olarak hoşunuza gitmeyebilir, ancak skor olarak her zaman sonuç almaya odaklı bir takım olacak. Sahada, en azından mücadele eden, omuz omuza verdiğinde yıkılmayan bir takımla, ilk maçımızdan itibaren mücadelemizi edeceğiz.

-Takım, şu an çok mutlu. Herkes çalışıyor. Milli takım arası da çalışma fırsatı açısından iyi oldu. Tüm amacımız, Sivasspor maçını kazanarak buraya gelmek.

-Her futbolcu benim için önemli. Her futbolcu oynayabilecek. Belki bakacaksınız, 5-6 hafta oynayamayan genç bir oyuncu, sonrasında ilk 11 oynayabilecek. En değerli sayılan oyuncu, plan doğrultusunda, o maça uygun değilse oturtulabilecek.

-Hatayspor’daki kadro yapısı, dışarıdan bakıldığında sizler için yetersiz gelebilir, ama ben futbola böyle bakmıyorum. Detaylar var. Bende 2 göz var. Ekibimle beraber 16 göze sahibiz. 16’ımız da buraya gelirken, bize uygun bir takım olduğunu, oyun planımızın işleyebileceği bir takım olduğunu gördük. Burada, zorlu, ancak aşılabilecek bir süreç var.

-Cemil Yıldız-