Taraftarlar Derneği’nden Güven’e tam destek

Taraftarlar Derneği’nden Güven’e tam destek

Hatayspor Taraftarlar Derneği Başkan Vekili Mehmet Deviren: “Hatayspor Kulüp Başkanı Serdar Güven, bu takımın yükünü sırtlayabilecek tek adamdır. Serdar Güven’in dışında kim gelirse bu yükün altında ezilir.”

Hatayspor Kulüp Başkanı Serdar Güven’in, önümüzdeki günlerde yapılacak olağan kongrede kulüp başkanlığı görevine son verileceği ve yerine Aydın Toksöz’ün getirileceği dedikodularına karşın bir açıklama yapan Hatayspor Taraftarlar Derneği Başkan Vekili ve tribün sorumlusu, Komando lakaplı Mehmet Deviren, Hatayspor’un Başkan Serdar Güven ile güvende olduğunu ve onun yerine kim gelirse gelsin bu kulübü yönetemeyeceğini söyledi.
-GÖNÜLDEN BAĞLIYIZ-
Geçtiğimiz sezonda Kulüp Başkanı Serdar Güven’in Hatayspor için yaptıklarının göz ardı edilemeyeceği vurgusunu yapan Mehmet Deviren, şöyle konuştu:
“Biz Hatayspor’a gönülden bağlıyız. Yıllarca bu takıma emek verdik ve artık öğrendik, kimin gerçek manada görev yapıp yapmayacağını. Serdar Güven, görevi süresince hem teknik heyete hem futbolculara hem de taraftarlara güven aşılamıştır. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’ın da vekili olan Serdar Güven, bu takımın yükünü sırtlayabilecek tek adamdır. Serdar Güven’in dışında kim gelirse bu yükün altında ezilir. Taraftar olarak bunun bilincinde ve farkındayız.”
-SAVAŞ’A MESAJ-
Yazılı açıklamasında Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a da seslenen Deviren, “Sayın Büyükşehir Belediye Başkanım… Bu takımı sezon başında Serdar Güven’e teslim etmekle en doğru işi yaptınız. Bizim verilen sözlere karnımız tok. Bu işi yine işin ehli adamlar yapar, söz ile hareket edenler değil. Biz, Serdar Güven’den razıyız” dedi.
AÇIK TAVIR-
Hatayspor Yöneticilerinden olan İşadamı Aydın Toksöz’ün kulübe şimdiye kadar hiçbir şey katmadığını da iddia eden Mehmet Deviren, sözlere karınlarının tok olduğunu ve artık güvene ihtiyaç duyduklarını söyledi.
Hatayspor’un kurumsallaşmaya adım atacağı günlerde yapılacak olağan kongrede başkanın değişmesinin bu kulübe zarar getireceğini söyleyen Deviren, şunları dile getirdi:
“Herkes kendi işini yapsın. Serdar Güven çok iyi bir yönetici ve spor adamıdır. Hatayspor’u en iyi o yönetir. Hatayspor kimsenin oyuncağı değil, olmayacaktır da.
-GÖKHAN ZAN-
Hatayspor’dan ayrılan Gökhan Zan için de tespitlerini paylaşan Deviren, yaşanan ayrılığın Hatayspor camiasını üzdüğünü ifade etti. Deviren, “Tecrübeli oyuncu Gökhan Zan Hatayspor’a çok şey kattı” derken, sözlerini şöyle noktaladı:
“Geldiği günden bu yana her zaman Hatayspor’un yanında olan, taraftarlarla ve futbolcularla bir bütünlük sağlayan Gökhan Zan’ın kulüple bağlarının koparıldığını kabul etmek istemiyoruz. Hatayspor’da yetişmiş, büyük kulüplerde ve milli takımda Hatay’ı en güzel şekilde temsil eden Gökhan Zan tekrar göreve çağrılmalıdır. Doğrusu da budur.” -Cemil Yıldız-

(Visited 1 times, 1 visits today)