Tarih, inanç, su ve sağlık…

Tarih, inanç, su ve sağlık…

Drone’lardan 12 şehre dair…

Dünyaca ünlü FPV drone pilotlarının katıldığı festival sona ererken, Hatay’ın da içinde olduğu kentlerden yansıyan görüntüler, halk oylamasıyla derecelendirilecek.

Türkiye Drone Festivali sona erdi. Yarışmacılar; Antalya, Muğla, Van, İstanbul, Mardin, Hatay, Adıyaman, Nevşehir, Şanlıurfa, Denizli, Sivas ve İzmir olmak üzere, 12 şehirde, tarih, inanç, su ve sağlık kategorilerinde, Türkiye’nin zenginliklerini FPV drone’larla görüntüledi. 28 Ağustos’ta sona eren festivalde, dünyanın dört bir yanından profesyonel “FPV drone” pilotları, Türkiye’nin en önemli destinasyonlarını tanıtmak için birbiriyle yarıştı. 3 semavi dine ev sahipliği yapan Hatay, ‘inanç’ başlığında görüntülendi.
Yarışmaya; İngiltere’den Luke Bannister, ABD’den Ian Rinefort ve Reme Raul Morales, Fransa’dan Colas Feuillie, Antoine Gaetano ve Vladimir Metivier, İsviçre’den Ivan Surikov, İspanya’dan Sergi Hernandez Lopez, Türkiye’den Oğuz Albayrak, Cumhur Büyüktaş, Berkay Efe ve Burak Altıparmak olmak üzere, dünyaca ünlü 12 profesyonel FPV drone pilotu, Türkiye’nin tarihi, doğal ve kültürel mekanlarının en iyi görüntülerini en iyi açılardan ve en güzel perspektifle çekebilmek için rekabet etti.
Alınan bilgiye göre, FPV drone’lar ile çekilen görüntüler, 20-25 Eylül’de “turkdronefest.com” sitesinde yayınlanacak. En iyi video, bu tarihler arasında yarışmanın internet sitesi üzerinden yapılacak halk oylamasıyla belirlenecek. Türkiye Drone Festivali’nin ödül töreni 30 Eylül’de gerçekleştirilecek.
-Tamer Yazar-