Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Tarihi çınar altında sohbet

AKP’li Milletvekilleri, İl ve

AKP’li Milletvekilleri, İl ve İlçe Başkanları, Yöneticiler, Belediye Başkanları ve Partililer, Hassa’da, Bademli kırsalındaki tarihi çınar ağacı altında bir araya geldi. Kahvaltı bahane; gündem, anlatılanlar ve çözüm önerileri şahane.

Ak Parti’nin Hatay teşkilatındaki en üst yöneticisinden sade partililere kadar kalabalık bir grup, önceki gün Hassa’ya gitti ve kırsaldaki Bademli Mahallesi’ndeki tarihi çınar ağacının altında bir kahvaltı etkinliği gerçekleştirdi. Kahvaltı gerekçesiyle bir araya gelen Ak Partililer, ülke ve şehir gündemini konuştu, Hassa ilçesine yapılabilecek hizmetleri ele aldı. Çınar ağacı altındaki organizasyona; Milletvekili Hüseyin Yayman, Hassa Belediye Başkanı Mehmet Karataş ve Ak Parti İlçe Başkanı Cafer Sarı ev sahipliği yaptı.
Etkinliğe; Hassa Kaymakamı Kadir Yurdagül, Hatay Ak Parti İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Kırıkhan belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Ak Parti İlçe Başkanları, Kadın Kolları İl Başkanı Zehra Bekar Eren ve teşkilatın diğer sıcak sohbet numarası mensupları ile beraber kalabalık bir heyet katıldı.
Organizasyonun ev sahiplerinden Hassa Belediye Başkanı Mehmet Karataş, yaptığı konuşmada, Ak Parti siyaset vizyonunun birilerinin çıkarlarına değil, toplumsal hizmetlere eğilmek olduğunu belirterek, herkese eşit şekilde hizmet edeceklerini dile getirdi. Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz ise Belediyeler Birliği’nden alacaklarını Hassa Belediyesi’ne hediye edeceklerini belirtti. Hassa Kaymakamı Kadir Yurdagül de konuşmasında, çok güzel bir misafirperverlik ortamında buluşmaktan memnun olduğunu belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.
Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu da yaptığı konuşmada, belediyelerin imar hizmetlerinin yanında, sosyal ve kültürel hizmetlerinin de önemli olduğunu belirterek, köy gençlerine ilçe yönetimi adına halı saha sözü verdi ve köyün gençlerini sevindirdi.
Hatay Ak Parti Milletvekili Hüseyin Yayman’ın anlattıkları da şöyle:
“Kader, gayrete aşıktır… Memleket adına hizmet edenlere ve davetlerine icabet ederek Hassa’ya gelen Hatay il teşkilatına teşekkürler ederiz. Siyasetin sermayesi insandır. Samimiyet öyle bir şeydir ki, ‘kör de görür, sağır da işitir’ diye bir şey var. Bize düşen, çalışmak. Hassa’nın makul talihini değiştirecek Hassa Tüneli’ni muhakkak deleceğiz.”
Kahvaltıdan sonra, Karayolları yetkilileri ile Hassa Tüneli güzergahı ziyaret edilerek, Tünel Projesi’nin son durumu hakkında katılımcılara ve Hassa muhtarlarına bilgi verildi. Sonrasında; Hassa, Gülpınar, Hacılar, Arpalıuşağı, Söğüt, Yoluklar, Karafakılı ve Dedemli Köyleri ziyaret edildi. Hatay Ak Parti teşkilatına, ziyaretleri sırasında, mevsimin ürünü olan üzüm ve incir ikram edilerek misafirperverlik örneği gösterdi. Gerçekleşen buluşmalarda, vatandaşların talep ve sorunları görüşüldü, çözüm yolları arandı. Ziyaret edilen köylerdeki çocuklar ise unutulmadı. Onlara da bol bol kitap dağıtıldı. -Cemil Yıldız-