Tarihi Maç Yorumları

Tarihi Maç Yorumları

-Hatayspor-Eyüpspor maçı yorumları: “Dünyada ilk kez olsa gerek! Kırmızı kart gören 2 kaleci, Abdullah ve Yavuz’u kutlamak lazım.

– Diouf, bir efsane. DİOUF’un heykeli Antakya’ya dikilmeli. Dünya basınında yer alacak bir maç. Tarihi maç. Bu maçı izlemeyenler üzülecek. Real Madrid’i elemiş gibi seviniyoruz.

Hatayspor’un Ziraat Türkiye Kupası’nda Eyüpspor’u penaltılarla elemesi ile ilgili yankılar, eleştiriler, yorumlar çok ilginç. Maça damga vuran isimler olarak, Diouf ile kırmızı kart gören iki kaleci, Abdullah ve Yavuz, maçın simge isimleri, kahramanları oldular.

İşte o yorumlar:

Ahmet Çolakoğlu: Ben, böyle bir şey görmedim. Dünyada ilk kez olsa gerek. Hikâyesi, Hatay’a özel oldu. İki kalecinin birden kırmızı görmesi ve iki defa Mame Diouf’un kaleye geçmesi… Yok böyle bir şey! Kazanmak gerekiyordu, bu hikâyenin efsaneye dönüşmesi için. Kazandık, efsane oldu. Dünya basınında yer bulur, ama bizim medya 3 büyükleri konuşur!

Zeki Özer: Bu turu, iki kaleci kendilerini feda ederek aldı. Her ikisi de zamanında ve gerektiği şekilde müdahale ettiler. Eğer o müdahaleleri olmasaydı, o her iki pozisyonda kaçınılmaz gol olacak pozisyonlardı. Asıl o kalecileri tebrik etmek lazım.

Fehmi Dönmez: Bu Mame’ yi Hatay’da jübile yaptırıp, teknik ekipte görevlendirmek lazım, ileride. Böyle karakterli insanlar her zaman bulunmaz.

Mustafa Boz: Bu Eyüpspor Süper Lig’e çıkar. Caner Hüseyin Bağ ‘ın oynadığı Eyüpspor, 1. Lig’in en iyi takımlarından biri. Zor geçeceğini tahmin ediyordum, ama maç gerçekten çok daha zor oldu. Eyüpspor, bizi eleyebilirdi. İnşallah, yönetim kupa kazanmak ister. İşi ciddiye alıp, Ziraat Türkiye Kupası’nı alıp prestij yükseltmemiz lazım. Dolayısıyla Avrupa kupalarına gitme demek olacak, kupayı almamız.

İshak Karasu: Yedek kulübesine bakınca, Hüseyin’in Hatayspor’da kalması gerekirdi diye düşünüyorum. Yönetim, geri alabilirse alsın. En azından ikinci yarı kendisinden faydalanabiliriz. Eyüpspor iyi, ama eksikleri olduğu belli. Bazı oyuncuları yeterince kaliteli değil. Ayağında top tutan 3-4 oyuncu var sadece.

Bahtiyarın Dönüşü: Dünya futbol tarihinde, iki kaleci bir maçta kırmızı kart görmemiş! Hatayspor’da, bugünkü tarihi maçta iki kırmızı kart çıktı. Turu da geçtiler, helal olsun Hatayspor’a. Bu kardeşimizi yürekten tebrik ediyorum. Mame Diouf, bugün süperdi. Bütün futbolcular birer yiğit aslan, adam gibi adam.

Hakkı Yıldırım: Adam, “nasıl savaşılır, aldığı paranın hakkı nasıl terinin son damlasına kadar dökülür”, ders niteliğinde göstermiş, helal olsun.

Zeki Özer: Biz bu turu; kırmızı kart görerek, oyun dışı kalan, ama her iki pozisyonda zamanında ve gerekli müdahalelerde bulunarak mutlak gol olacak pozisyonları boşa çıkaran iki kalecimize borçluyuz.

Burak Kurt: Mac içinde zaten her pozisyonda oynuyordu; forvet, orta saha, defans… Kaleye de geçerek, tüm mevkilerde başarılı olabileceğini ispat etti. Tam bir karakter abidesi, adam gibi adam, Mame Diouf.

Muhammed Berberoğlu: Bu maçta alınacak dersler var. Rakibi küçümsememek lazım. Çok hata oldu bugün. Umarım, bir an önce kaldığımız yerden devam ederiz. Yine de tebrikler. Unutulmayacak bir maçı hafızalarımıza aldık.

Gizem Avcısı: Başarılar Hatay.

Behçet Aydınlıoğlu: Tebrikler çocuklar.

Burak-Cemile Aslipek: Mame Diouf, futbolu bıraktıktan sonrada Hatay’da kalmalı derim. Çok iyi bir oyuncu.

Yılmaz Karahan: Kamara’nın psikolojik tedavi görmesi gerekir. Ve kesinlikle Süper Lig oyuncusu değil.

İbrahim Ustaoğlu: Tebrikler, hayırlı olsun.

Ömür Dediğin: Bir Amedspor taraftarı olarak, kardeş klüp Hataysporumuzu canı gönülden kutluyorum.

Burak İçkan: Künefecinin oraya heykelini istiyoruz.

Gökhan Aksu: Çok zor oldu, ama başar-(ama)-dık! Atakaş Hatayspor 6-5 Eyüpspor…

Ali Şimşek: Diouf, günün kahramanıydı, onunla gurur duydum… Ama… Real Madrid’i elemişiz gibi zafer havasına girmeyelim lütfen! Oynadığımız takım, bir alt kümenin takımı… Süper Lig’de bile farkımızın olmasına rağmen, bu maçta niye farkımızı ortaya koyamadık?

Harry Matthents: İlk defa penaltılarda yüzümüz güldü. Hep alt liglerde, Play-Off’lar aklıma geldi ve hepsinde penaltılarda kaybetmiştik. Bu şanssızlığı kırmış olduk.

Gökhan Boz: Tebrikler Hatayspor.

Hüzünlü Yürekler: Eyüpspor gençleri, milli takımda oynayacak kadar hızlı oyuncular, ama Hatayspor’da tecrübe vardı.

Süleyman Demirbaş: Tebrikler çocuklar.

Enis Hoca: Mame Diouf, efsanedir.

Ahmet Çamak: Bu maçın faturası, Ömer Hoca’nın! Kusura bakmasın, tercihleri yüzünden takım bu kadar yoruldu. Mame’nın heykeli dikilmeli.

Cihan Narçiçeği: Neler oluyor hocam? Bu Hatay, imkansızı başarıp buralara geldi. Eyüpspor’a şimdiye 5 tane atması lazımdı! Kadro, oyun tarzı, bunu gerektirir.

Burak içkan: 34 yaşında forvet adam kaleye geçti, 4 şutun 4 tanesinin de köşesini doğru bildi. Isınmadan geçtiği kalede şov yaptı. 1 hafta kaleci antrenmanı yapsa, Mor-Yeşil kovaya kaleciliğin zekatını verir. Biz razıyız senden, Diouf abim. Sen bizi mutlu ettin, Allah da seni her zaman mutlu etsin.

Türker Özkaya: Son dakikada o hamleyi yapmasan, tur gelmeyecekti. Bence maçın adamı Yavuz Boyar. -Cemil Yıldız-