Taşıma kalitesi kadar esnafın mutluluğu da önemli

Taşıma kalitesi kadar esnafın mutluluğu da önemli

Başkan Yaman, mağdur olduğunu söyleyen Şoför Esnafı ile Ulaştırma Dairesi yetkililerini bir araya getirdi …

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman ev sahipliğinde, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin Dönüşüm Projesine katılmayan ve mağdur olduklarını söyleyen şoför esnafı ile Ulaştırma Dairesi yetkileri bir araya geldi, bir süredir devam eden gerginliğe çözüm arandı.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Defne Belediye Başkanı Dr.İbrahim Yaman, “Defne bölgesinde toplu taşımacılığın kalitesini artırmaya yönelik olarak başlatılan ve kentimizde daha düzenli ulaşımı sağlamak amacı ile Hatay Büyük Şehir Belediyemiz tarafından uygulamaya koyulan dönüşüm projesi hayata geçmiştir.
Uzun görüşmeler sonrasında tarafların zarar görmemesi için yapılan tüm çalışmalara rağmen son günlerde kamuoyunda beyaz dolmuşlar olarak bilinen bir grup esnafımız olumsuz olarak etkilenmiştir. Şehrin trafiği ve toplu taşıma kalitesi kadar taşımacı esnafımızın mutluluğu da bizim için önemlidir” dedi.
Yaklaşık beş saat süren toplantıda sorunun çözümüne katkı sağlamak üzere bir araya geldiklerini ve bir miktar yol aldıklarını belirten Başkan Yaman, bu sorunu HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’la sürekli istişare ettiklerini, bu yeni gelinen çözüm önerileri doğrultusunda yeniden görüşeceklerini ve çok yakında çözüme ulaşacakları umudunu taşıdığını ifade etti.
“Çözüm için karşılıklı iyi niyet mevcuttur, bunun teknik formülleri üzerinde çalışmaya devam ediyoruz” açıklamalarında bulunan Başkan Yaman, “Tüm dolmuş esnafımızın huzurunu istiyor, çalışmalarımızı bu hassasiyetle gerçekleştiriyoruz. Çözüm hem tüm dolmuş esnafını hem de vatandaşı memnun edecek. Böyle bir formül var” dedi.
-Mehmet ÖZGÜN-