Taşınma Bitti…

Taşınma Bitti…

Doğum Hastanesi hastaları artık Yeni Devlet Hastanesi’nde
Antakya Doğum ve Çocuk Bakımevi kapatıldı. Pazartesi’den itibaren muayene ve tedaviler Yeni Devlet Hastanesi’nde
Çevreyolu üzerindeki eski SSK Hastanesi yanı sıra, Antakya Devlet Hastanesi’nin de bütünüyle Yeni Hatay Devlet Hastanesi’ne taşınmasının ardından, bu kez Şirince’deki Antakya Çocuk ve Doğum Bakımevi Hastanesi de yeni Hatay Devlet Hastanesi’ne taşındı. Doğumevi Hastanesi taşınma işlemleri tamamlandı. 30 Ocak Pazartesi gününden itibaren de Çocuk ve Doğum Bakımevi hastaları yeni hastaneye gidecekler.
Hatay Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nden edinilen bilgiye göre, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, 30.01.2017 Pazartesi günü itibariyle Hatay Devlet Hastanesi yeni binasında hizmet vermeye başlayacak.

Hatay Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Sebahattin YILMAZ, gelişme ile ilgili şu bilgileri verdi:
“Yapımı tamamlanan ve yaklaşık 100 Milyon TL mal olan Hatay Devlet Hastanesi yeni hizmet binası, 139.798,04 m² arsa alanı üzerine, 94.464,45 m² kapalı alan halkımızın hizmetine açılarak, bir süre önce de hasta kabulüne başlanmıştı.
Hatay Devlet Hastanesi yeni hizmet binasında; İlk aşamada 300 yataklı servis, 3 ameliyathane, 20 yoğun bakım ve 20 poliklinik açılarak muayene ve tedaviye başlanıldığını, 2016 ARALIK ayı itibariyle eski SSK Hastanesi’nin Hatay Devlet Hastanesi yeni hizmet binasına taşınma işlemlerinin tamamlandığını ve Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin ise 30.01.2017 Pazartesi günü itibariyle Devlet Hastanesi yeni hizmet binasında faaliyet vermeye başlayacağını bildirmek isteriz.”
Hatay Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Dr. Sebahattin Yılmaz, yeni hastanenin her anlamıyla Hatay’daki en büyük sağlık tesisi olduğunu, hastanede yer alan ekipmanların son teknoloji ürünü olduğunu, hastanenin yakın bir zamanda tam kapasite ile hizmet vermeye başlayacağını sözlerine ekledi.
-Cemil Yıldız-