Tavlaspor Kadın Futbol Takımı Mesajı Hatayspor’a;

Tavlaspor Kadın Futbol Takımı Mesajı Hatayspor’a;

Bizde, Size Yarayacak Kaliteli Kadın Futbolcular Var…

İlimiz Türkiye 2. Ligi’nde mücadele eden Tavlaspor Kadın Futbol Takımı’nın Antrenörü Mehmet Turunç, kadrolarında, Süper Lig’de top koşturacak kalite ve yetenekte kadın futbolcu olduğu iddiasında. Beden Eğitimi Öğretmeni olan Turunç’un biraz da sitem içeren, Hatayspor Kulübü’ne yönelik paylaştığı mesajı şöyle:
“Biz, kadınlar 2. Ligi’ndeyiz. 8 yıldır kadın liglerinde mücadele ediyoruz. Hatayspor ve Süper Lig’deki bazı kulüplerin müracaatı sonrası, TFF kararıyla, Kadınlar Süper Ligi kurulmasına karar verildi. Hatayspor, bu şekilde Süper Lig’e alındı. Kadın futbol takımı kuruyorlar. İşbirliği yapmaya hazır olduğumuzu ilettik. Ama bu gün itibariyle ses yok arayan yok.
Kendi memleketinin öz evlatları dururken, Türkiye’nin değişik yerlerinden, duyuyorum, Hatayspor, futbolcu arıyor. Gaziantep’ten Mehmet Yalçınkaya Hocamıza, futbolcu aratıyorlar. Galiba Lütfü Savaş Başkan’ın aradığı ‘NİTELİKLİ’ CHP’lilerden değilim.
Kadromuzda, milli sporcular var. Gelecek vaat eden süper yetenekler var. Futbolcularımıza; Fenerbahçe’den, Antep’ten ve Çaykur Rize’den teklif geliyor. Nedense, bizim Hatayspor’un bizden haberi yok. Futbolcuları dışarı versek mi, ne dersiniz? Sonra memleket edebiyatı yaparlar. Biz yapsak, hain oluruz. Şuraya yazıyorum… Yarın sabahtan itibaren siz arasanız, ben futbolcumu vermem!”
MATTAOĞULLARI, İLETİŞİM ÖNERDİ
Tavlaspor Kadın Futbol Takımı Antrenörü Mehmet Turunç’un bu serzeniş ve sitemkar tavrına karşı, Hataylı futbol adamı Kenan Mattaoğulları, daha sakin ve olgunluk içinde sorunun çözülebileceğini kaydederek, iletişim eksikliği olabileceğini düşündüğünü bildirdi ve bu eksikliğin giderilebileceğini altını çizerek, şunları kaydetti:
“Mehmet Turunç Hocam, bir yerde kontak eksikliği var. Ben, bir spor adamı olarak, bu sporcularımızı Hatayspor’a kazandırmanızı tasviye ederim. Her şey istişareyle olur. Belki de senin varlığından haberleri yok, güzel insan, hocam benim. Sabır, sabır!
Bizler de yanlışları, doğruları, ‘ne verdiniz, ne istiyorsunuz’ diye söylemek zorundayız. Sosyal medyadan olmaz, güzel insanlar! Kimse benim babamın oğlu değil! Benim de kimseyle bir sorunum olmaz. Amaç, Hatay’ın gençlerine sahip çıkmak. Kaç tane saha var da, gençler mi yetişmedi Hatay’dan? İşte, sorun, kontak eksikliği!” -Cemil Yıldız-