TBMM’de Maskeyle Konuştu

TBMM’de Maskeyle Konuştu

Hatay AK Parti Milletvekili Hüseyin Yayman, önceki gün katıldığı Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki infaz görüşmeleri öncesi gündem dışı söz alarak turizm eksenli bir konuşma yaptı. Milletvekili Yayman, koronavirüs önlemleri kapsamında maske ile birlikte geldiği mikrofondaki konuşmasında, önce Türk Polis Teşkilatı’nın 175.Yıldönümü’nü, Berat Kandili’ni ve 8 Nisan Romanlar Günü’nü kutladı. Türkiye’nin, koronavirüslü günleri geride bıraktıktan sonra bacasız fabrika olarak adlandırdığı turizmde hedeflerine kilitleneceğini belirterek şunları söyledi:
“Türkiye’nin, 2020 yılı için 75 milyon turisti ağırlama ve 65 milyar liralık turizm geliri beklentisi var. Dünyanın, turizmde 6. ülkesi, gelir bakımından da 12 ülkeyiz. Açık hava müzesi olan ülkemizi dünyaya açarak, turizm gelirlerimizi arttırmak zorundayız. Hükümetimiz, turizme destekte bulunmayı sürdürüyor. Destekler devam edecektir.”
Milletvekili Hüseyin Yayman, konuşmasının son bölümünde de şunları söyledi:
“Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bin yıldır buradadır ve sonsuza kadar da burada olmaya devam edecektir. Türkiye’miz, dünyada en çok turist gelen 6. ülkedir. Turizmcilerimiz, bu ülkenin bacasız sanayini tüttürmektedirler. Diğer alanlarda olduğu gibi, turizmde de, Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla gerekli tedbirler hızla alınmaktadır. Allah, Türk Milletini korusun ve yüceltsin.” -Cemil Yıldız-