Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TED ev sahipliğinde:

“Benim gözümle atasözü ve

“Benim gözümle atasözü ve deyimler” yarışması

TED Hatay Koleji’nin il çapında yaptığı Atasözü ve Deyim Resimleme Yarışması’nın ödül töreni 13 Mart Salı günü okul bahçesinde yapıldı. Ödül törenine; İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan, MKÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Seval Yavuz, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
TED Koleji 4. sınıf zümresi tarafından düzenlenen yarışmaya, ilimizin çeşitli ilçelerindeki ortaokullardan 212 yapıt katıldı. Ödül törenine katılan Defne İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan, atasözü ve deyimlerin Türk kültürü açısından önemi üzerinde durdu, yarışmanın önemine değindi. Gülistan, ayrıca ortaokullar kategorisinde 1, 2 ve 3. olan öğrencilerin ödüllerini de verdi.
TED Hatay Koleji İlkokul Müdürü Tuncay Göksu, törende, Türk Eğitim Derneği’nin ve TED Hatay Koleji’nin çalışmalarını anlattığı bir konuşma yaptı. Az sözle çok şey anlatmanın temel araçlarından biri olan atasözü ve deyimlerimizle ilgili farkındalık yaratmak, dilimizi etkili ve güzel kullanmayı teşvik etmek amacıyla düzenlenen “Benim Gözümle Atasözü ve Deyimlerimiz” Yarışması’nda mansiyon alan öğrencilere ödülleri ise Lise Müdürü Ahmet Akaracı ve İlkokul Müdürü Tuncay Göksu tarafından verildi. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle seçilen Jüri Özel Ödülü ise MKÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Seval Yavuz tarafından verildi.
Törende ayrıca, ödül alan öğrencilerin öğretmenlerine de teşekkür belgesi ve hediyeler verildi. Ödül alan öğrencilerin ve ailelerin sevinçleri izleyenleri duygulandırdı. Törendeki sunum ve öğrenci konuşmaları izleyenler tarafından beğenildi.
Yapılan konuşmaların ardından, dereceye giren öğrencilere ödülleri ve hediyeleri verildi. Daha sonra katılımcılar tarafından yarışmaya katılan eserlerin yer aldığı sergi gezildi. -Selvi Günay-